KotoMan na dziesięciolecie

PDF pageEmail pagePrint page

Wielkie święto Fundacji Kocia Mama, czyli okrągła 10 rocznica powstania Fundacji została uczczona szczególnie uroczystą galą, tradycyjnie zwanej „KotoManią”. Odbyła się ona 23 lutego br. w auli Textilimpexu w Łodzi przy ul. Traugutta 25. Biletem wstępu na Koncert były oczywiście prezenty dla kocich podopiecznych, takie jak karma, żwirek, czy zabawki.

Nieustającym życzeniom i występom artystycznym w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz artystów dorosłych, czyli zespół tańca nowoczesnego APSIK prowadzony przez p. Katarzynę Kubus-Salską, GoPomost i Czarne Pantery, towarzyszył, utrwalony wieloletnią tradycją, Plebiscyt KotoMana Roku 2018. Praca społeczna bez wolontariuszy nie mogłaby istnieć. Dlatego tak ważne jest ich uhonorowanie. W tym roku nominowanymi byli:

  1. Joanna Ogińska-Czaja: lekarz weterynarii, przyjaciółka i sympatyczka FKM od prawie 10 lat. Dzięki niej Fundacja zaczęła prowadzić enklawy dla kotów nieadopcyjnych. Obecnie jest już 7 enklaw, w których bezpiecznie żyją koty odmawiające socjalizacji, zabrane z miejsc, w których ich pobyt był dla nich niebezpieczny. Prowadzi 2 enklawy.
  2. Marta Świtakowska i Zbigniew Kijewski: związane z Fundacją od początku działania Kociej Mamy. Prowadzą jedną z enklaw, ale są również domem tymczasowym dla kotów wymagających pomocy na terenie ich gminy. Sterylizują, kastrują, zabierają do adopcji niechciane mioty kociaków, edukują ludność lokalną. Są bezpiecznym przyczółkiem dla wszystkich wymagających pomocy zwierzaków.
  3. Przedszkole Miejskie Nr 40 w Łodzi, przyjazne Fundacji, które systematycznie zaprasza na spotkania, włączając się w program edukacyjny. Organizuje zbiórki karmy i promuje działania ograniczające bezdomność.
  4. Przedszkole Miejskie Nr 89 w Łodzi skutecznie wspiera działania Fundacji, systematycznie zapraszając Kocią Mamę na spotkania edukacyjne. Promuje pozytywne działania i relacje wobec różnych zwierząt nie tylko kotów. Oprócz zbiórek karmy, organizuje kiermasze naszych kocich gadżetów i wspiera skutecznie w opiece nad bezdomnymi.
  5. XLIV Liceum Ogólnokształcące i „oddział na ul. Bardowskiego 1”. Od wielu lat prowadzone są tam zajęcia z kociej edukacji dla młodzieży z Ośrodka Terapeutycznego. Aktywnie włączają się w codzienne życie fundacyjne, organizują zbiórki karmy, kiermasze, pomagają w koncertach i wydarzeniach. Bardzo wiele adopcyjnych kotów znalazło u nich dom.
  6. Szkoła Podstawowa Nr 40 w Łodzi charakteryzuje się niesamowitą społecznością: aktywną, współpracującą, doceniającą skalę działań. Tacy pedagodzy, taka młodzież, powinna być zalecana, jako fajna terapia w chwilach zwątpienia.
  7. „Przychodnia weterynaryjna Wierzbowa” Łódź Pomorska 101 – fantastyczny lekarz bardzo oddany kotom wolno żyjącym. Z dużym wyczuciem i ogromnym taktem pełni dość trudne zadanie łącznika między karmicielami, a Fundacją. Rozwiązywanie przy jego pomocy nawet dość trudnych interwencji, odbywa się w miłej, konstruktywnej atmosferze.
  8. „Vet-Med Całodobowa Klinika dla Zwierząt” Łódź Bratysławska 15a współpracuje z Fundacją od niedawna, za sprawą czarnego, starego, chorego kota. Cechuje ich empatia, pokora i troska, z jaką traktują każdego bezdomniaka. Zespół opiekuje się kotami najtrudniejszymi, chorymi, powypadkowymi. Konsultuje i diagnozuje niecodzienne przypadki, zawsze ze wskazaniem na dobro zwierząt. Szefowa klinki łączą pasję z miłością i pracą.
  9. Anna Tomaszewska oferuje Kociej Mamie to, co najcenniejsze: swój talent, pomysły i czas. Jest rękodzielniczką. Produkuje przecudne wyroby z wełny: szale, chusty, cudne czapeczki. Dodatkowo wyczulona na krzywdę mruczków, zwłaszcza, że swoje koty ma z Fundacji. Wszystkich, którzy szukają dla nich pomocy, kieruje do Kociej Mamy.
  10. Agnieszka Kujawska jest siostrą lekarki z Żyrafy. Jakie cuda dokonują się w tejże lecznicy doskonale wiedzą Ci, których koty były tam naprawiane. Aga natomiast ma inne talenty, przecudnie ozdabia wszystkie przedmioty, które jej tylko wpadną w ręce. Stare płyty CD, kawałki drewna, a nawet zwyczajnej butelce nada nowe życie. Obecność dziewczyny w gronie fantastycznych rękodzielniczek bardzo wspiera działania Fundacji. Jest alergiczką skazaną na życie bez kotów, jednak mimo to jest bardzo oddana fundacyjnym działaniom.

W wyniku internetowego głosowania, KotoManem Roku 2018 zostało XLIV Liceum Ogólnokształcące.

Przypominamy, że wypełniając PIT, każdy 1% przekazany na łódzką organizację organizacji, będzie wykorzystany w Łodzi.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast