Koncert w Galerii Artystycznej

PDF pageEmail pagePrint page

Galeria Artystyczna Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ul. Piotrkowskiej 17 w Łodzi żyje pełnią imprez kulturalnych. I to nie tylko na wewnętrznej scenie, ale wyszła do Łodzian poza swoje mury. Letnia scena stanęła na chodniku przed siedzibę sejmiku. Artyści zagrali i zaśpiewali nie tylko zaproszonym gościom, ale również przechodzącym spacerowiczom i klientom, robiącym zakupy na “Pietrynie”:

  • „Wszyscy w autobusie – podróż po lepszą pieniężną pomoc społeczną i lepszą Europę” polegała na przyjeździe 3 czerwca 2018 roku autobusu jadącego z Brukseli i promującego dostępną dla wszystkich i adekwatną pieniężną pomoc społeczną. Ideą działania, realizowanego w ramach projektu EMIN, jest zwrócenie uwagi stanowiących prawo polityków na dostępną dla wszystkich i adekwatną pieniężną pomoc społeczną (minimum income). 2 autobusy wyruszyły z Brukseli w tym samym czasie w różnych kierunkach, aby przez 2 miesiące podróżować po Europie. Każdy z autobusów był „ologowany” projektem EMIN i w każdym kraju spędziły około 4 dni. Każdy kraj zorganizował 3 „przystanki” danego autobusu, wokół których odbywały się spotkania z organizacjami pozarządowymi, lokalną administracją, politykami i odbiorcami usług. Jednym z takich “przystanków” była Łódź. Na przyjazd gości koncert muzyki rozrywkowej przygotowały: Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana, EAPN Europa (Europejską Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu) i Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Na scenie rozstawionej przy Galerii Artystyczne Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wzięli udział wybitni artyści i młodzi adepci, związani z naszym miastem. W roli śpiewającego konferansjera zadebiutował znany i lubiany członek zespołu “Trubadurzy” Tadeusz Urbański – zaskakując wszystkich swoim ukrytym dotąd talentem.
  • Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, 9 czerwca 2018 roku na letniej scenie rozstawionej przed Galerią Artystyczną Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbył się kolejny mini koncert muzyki rozrywkowej, na którym Marian Lichtman z zespołu Trubadurzy zaprezentował swoją piosenkę mundialową. Razem z nim wystąpili wybitni, związani z Łodzią artyści starszego, młodego i bardzo młodego pokolenia, a konferansjerkę poprowadził tradycyjnie Tadeusz Urbański. Mnie ta piosenka podobała się bardziej, niż oficjalne, które słyszałem w telewizji. Może gdyby nasi piłkarze ją usłyszeli, zagraliby lepiej.

Dariusz Krajewski

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast