Drukuj
2022
NR 1

 

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią,  dnia 21.05 br. rozpoczęły  się VIII Łódzkie Senioralia. Impreza na przestrzeni lat zdobyła uznanie i miano sztandarowego łódzkiego wydarzenia . Inauguracyjne otwarcie nastąpiło na scenie ustawionej w Pasażu Szilera, na której mogliśmy podziwiać  atrakcyjne występy amatorskich zespołów senioralnych nie tylko z łódzkich ośrodków kultury. Były to  pokazy zarówno wokalne, taneczne jak i recytatorskie. Tradycyjnie na ul. Piotrkowskiej w pobliżu sceny ustawiono 30 namiotów w których przygotowano wiele atrakcji: badania, porady, wykonywanie makijażu i fryzur, warsztaty rękodzieła, zajęcia sportowe z instruktorami, porady specjalistów, badania profilaktyczne - w tym w osteobusie.

Galeria 0

Jako pierwszy wystąpił gościnnie wokalny zespół "Wrzosy" z Lubawki.

 Zespół Wrzosy z Lubawki - https://www.facebook.com/Zespół-wokalny-Wrzos-239341039481676/

Następni wykonawcy to:

 

  Galeria 1a

 

 

Galeria 1b

 

https://uml.lodz.pl/kalendarz-wydarzen/wydarzenie/47827/2022/2/24/?L=820

 

Przybyła Prezydent Miasta Hanna Zdanowska. Powitała zgromadzonych i przedstawiła program Senioraliów. Na 14 dniowe świętowanie przygotowano 400 różnorodnych propozycji: badań, wykładów, wycieczek, zajęć sportowych, tanecznych, warsztatów artystycznych, rękodzielniczych, edukacyjnych, spektakli, seansów filmowych, pokazów oraz porad specjalistycznych. Zachęciła do wzięcia udziału w wybranych zajęciach i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Na zakończenie, tradycyjnie oddała klucze do bram miasta przewodniczącemu ŁRS Zbigniewowi Weremczukowi, i przekazała miasto na okres dwóch tygodni we władanie 180 tysięcznej rzeszy seniorów.

Galeria 1d

Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę, recital Stanisławy Celińskiej. Czasem melancholijne, ale bardzo melodyjne, wpadające w ucho utwory, wprawiły uczestników w pogodny nastrój i uświetniły zaprezentowany program.

Galeria 1e

Myślą przewodnią tegorocznej edycji był ruch i zdrowy styl życia. W związku z tym, zakończenie Łódzkich Senioraliów odbyło się na imprezie plenerowej w Arturówku. Seniorzy mogli wziąć udział w marszu nordic walking połączonym z grą terenową oraz skorzystać z badań profilaktycznych.

W tym roku Senioralia odbyły  się ze szczególnym rozmachem. Różnorodność propozycji dała możliwość uczestnictwa w wielu zajęciach zarówno edukacyjnych, jak i rozrywkowych w zależności od potrzeb lub zainteresowań.

Do zobaczenia za rok!