Okładanie się hejtami
Kwintesencją demokracji
Czyżby miłość już za nami
Siłą dochodzimy racji

 

Moja koleżanka, która z potrzebą walczenia o polskość miała do czynienia od kołyski, a w słusznie minionych czasach sama narażała się kilkakrotnie, niedawno powiedziała mi, że przestała interesować się polityką. Wszyscy wciąż się kłócą, już nie wiadomo o co chodzi i co chcieliby robić. Tak się w tym wszystkim pogubiła, że przestała słuchać ...

 

Przedstawiamy ważne, a nieopublikowane materiały, z powodu zawieszenia emisji czasopisma.

Piotrkowska przed pandemią

Pierwszy po długiej przerwie numer naszego czasopisma

Przed II Wojną Światową Polska tworzyła lekką armię manewrową, aby walczyć na bagnach poleskich ze Związkiem Radzieckim, a atak

29 lutego 2020 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 "Sopocka" w Lodzi obyła się kolejna, dwunasta już Gala Fundacji Kocia Mama - "KotoMania magiczan". Patronem honorowym był Krzysztof Kwiatkowski, senator RP. Wystąpiły: Zespół dziecięcy "APSIK", Oliwer Woźniak - uczestnik programu The Voice Kids 2, "czarne pantery dance", Zespół YOŁ YOŁ Seniorzy oraz Integracyjny Zespół Taneczny GO! POMOST. Zorganizowano też wystawę prac dzieci z ICZMP W Łodzi.

Jeździmy poznawać obce kraje i wielkie, historyczne miasta, a wokół nas możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, pełnych naszej historii zachowanej w małomiasteczkowej i wiejskiej architekturze. Np. wystarczy przejść wzdłuż Neru od Poddębic przez Dąbie do ujścia Neru i wrócić wzdłuż Warty do Uniejowa.

Przywiązanie do swojego miasta łączy się z pamiętaniem o jego historii i jego najważniejszych mieszkańcach. Przypominamy jednego z nich, który miał wielki wpływ na rozwój miasta, zwłaszcza w dziedzinie kultury.

Lato to piękny kwartał roku, z którego skwapliwie korzystamy. Większość z nas w tym okresie bierze urlopy. Nie tylko ci, którzy mają dzieci chodzące do szkoły. Można jechać nad morze, coraz częściej polskie, albo chodzić po górach. Coraz więcej osób zmęczonych życiem w murach miasta, zaczyna też doceniać piękno przyrody w najbliższej okolicy.

Przodkami świni domowej są dziki śródziemnomorskie, azjatyckie i europejskie. Początkowo były to zwierzęta łowne, ale wraz z rozwojem rolnictwa zaczęto je udomawiać, zmieniając ich wygląd i charakterystykę. Dzisiejsze rasy trzody chlewnej są bardzo zróżnicowane i w małym stopniu przypominają pokrojem swoich pierwotnych przodków. W Europie dominują świnie mięsne, w Azji "smalcowe" (łatwo ulegają zapasaniu się, głównie dzięki odkładaniu tłuszczu międzymięśniowego).