Drukuj
2014
NR 6

Po raz pierwszy w historii Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, jego organizator  – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrócił się do adresatów przedsięwzięcia z prośbą o zgłaszanie propozycji tematu przewodniego tegorocznej edycji Konkursu.

 

 

Odzew był ogromny. Propozycje znakomite, a wybór niezwykle trudny. Ostatecznie zwyciężył temat  „Piękno natury” zgłoszony przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy TWRP „Wszechnica Konecka” w Końskich. Wybrany temat  XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON zachwycił wszystkich przepięknymi pracami. Artyści z ogromną wrażliwością ukazali w swych dziełach barwy otaczającego nas świata, unikalne zjawiska, które nie zawsze dostrzegamy w codziennym życiu.

Wernisażu wystawy pokonkursowej SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „Piękno natury” odbył się 7 listopada w ”NASZEJ GALERII” – ogólnopolskiej galerii twórców z niepełnosprawnością z siedzibą w Łodzi, ul. Piotrkowska 17, a prace można oglądać do 31 grudnia 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy na wystawę i zapoznanie się z katalogiem prac konkursowych