Pomimo wielkiego znoju
Wyrzeczeń i ciężkiej pracy
Powraca czas niepokoju
Z domu wyszli już rodacy

 

Homo sapiens powstał jako gatunek społeczny. Ludzie pierwotni musieli współpracować ze sobą w czasie polowań, zwłaszcza na grubego zwierza. Zawsze ktoś obdarzony charyzmą i doświadczeniem prowadził obławę i końcowy atak. W dużej grupie nawet mamuta nie dało się podzielić „po równo”. Każda rodzina miała inne zasługi i różne potrzeby, a od współpracy wszystkich zależało przetrwanie wspólnoty. Musiało więc wytworzyć się poczucie sprawiedliwości, aby podział został zaakceptowany przez wszystkich członków grupy.

 

 

Bychlewianka to ludowy zespół pieśni i tańca z Bychlewa koło Pabianic.

Zespół w tym roku obchodził 40 lecie istnienia, zatem ma już duże doświadczenie w reprezentowaniu polskiego folkloru na przeglądach i festiwalach w kraju i zagranicą. Nadal jednak bardzo się stara, aby wszelkimi nowymi sposobami promować kulturę ludową.

 

Otrzymaliśmy informacje o dramacie trzech psów mieszkających w praktycznie opustoszałym domu w Andrespolu. Ich opiekun nadużywa alkoholu i zapomniał o otaczającej go rzeczywistości. Psy żyły tylko dzięki dokarmianiu sąsiadów. Trzy psiaki są w opłakanym stanie. Pudlowata sunia cała w dredach z chorobą skóry, brązowa sunia również z początkami choroby skóry i trzeci psi weteran, który praktycznie nie widzi.

 

Zwierzęta nie miały wody, pokarmu, a ich buda była ustawiona w pozycji uniemożliwiającej zwierzętom normalne w niej przebywanie. Wszystko w stercie śmieci. Decyzja obecnej na interwencji Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz inspektora ŁTOnZ mogła być w takiej sytuacji tylko jedna.

Psy odwodnione i wyczerpane, obecnie przebywają pod opieką weterynarza.

Z miłości do zwierząt

Edukacja z zakresu humanitaryzmu wobec zwierząt to jedno z naszych głównych zadań. Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek oraz Inspektor Ada Binkowska wraz z podopiecznym ŁTOnZ Czarusiem odwiedziły młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słupi. Tematyka spotkania dotyczyła zwłaszcza sytuacji zwierząt na terenach wiejskich, pomocy takim zwierzakom w okresie zimowym, przyczyn bezdomności zwierząt i sposobów zapobiegania oraz działań organizacji pro zwierzęcych. 

Szkoła aktywnie włączyła się w pomoc naszym mniejszym braciom poprzez zbiórkę darów dla podopiecznych ŁTOnZ i otrzymała tytuł ,,Szkoły Przyjaznej Zwierzętom”.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na następnej prelekcji!

Carrefour Polska przy ul. Codziennej 1 w Łodzi z okazji swojego święta postanowił pomóc zwierzakom w potrzebie. Do akcji 10.12.2014r. włączyli się także klienci sklepu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 110 w Łodzi. Oprócz uroczystego przekazania darowizny od Carrefour Polska na ręce

 

Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Amandy Chudek inspektorzy przeprowadzili również prelekcję z zakresu edukacji pro zwierzęcej dla dzieciaków. Bardzo dziękujemy za otwartość serc i owocną współpracę tak wielu osób.

W okresie zimowym każdy kilogram karmy jest dla nas na wagę złota!

Dziękujemy!!!

Wspaniali artyści, cudowni goście, niezwykła atmosfera Poleskiego Ośrodka Sztuki. To wszystko złożyło się na niesamowite wydarzenie jakim był koncert na rzecz zwierzaków z Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wyjątkowa muzyka i ludzie o wielkich sercach sprawili,

 

TYLKO WTEDY, GDY PĘKA MU SERCE!

 

Jubilat – Klub Nauczyciela w Łodzi świętował swoje istnienie 28-listopada 2014r. Równo w dzień 60-tych narodzin. W klubie Wytwórnia wydarzyła się uroczystość związana z tym faktem, a niewtajemniczeni goście mieli możliwość poznać historię i teraźniejszość „dostojnika”, który jako jeden z niewielu w naszym kraju przetrwał polityczną transformację.

 

Jesteśmy razem

W Jagiellońskim Ośrodku Kultury w dniu św. Mikołaja (6 grudnia) odbyło się Spotkanie Mikołajkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków i współfinansowane przez UMŁ na wniosek Rady Osiedla Katedralna. W imprezie uczestniczyły dzieci ze Szkół Podstawowych nr 111 i 54, dzieci z rodzin wielorodzinnych będących podopiecznymi naszego Stowarzyszenia oraz dzieci naszych członków i wolontariuszy.

W programie Spotkania Mikołajkowego, poprowadzonym przez znanego artystę i konferansjera Janusza Gusta, wystąpił zespół dziecięcy „Dzieci Jagiełły” oraz Mikołajka Bajka i Mikołaj Baj, którzy zaprezentowali ciekawy program artystyczny przeplatany wieloma konkursami i zabawami dla dzieci. Punktem kulminacyjnym zabawy było oczywiście rozdanie dzieciom dwustu paczek przez Mikołajów.

Świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Banku Żywności odbyła się w dniach 28, 28 i 30 listopada 2014 r. W trzech sklepach:

  • „Real” – Manufaktura przy ul. Karskiego 5
  • „Biedronka” przy ul. Zgierskiej 15
  • „Kaufland” przy ul. Zgierskiej 104a

 

W piątek 19 grudnia 2014 w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków odbyło się Spotkanie Wigilijne w którym uczestniczyli sympatycy, członkowie i wolontariusze stowarzyszenia

 

Po raz pierwszy w historii Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, jego organizator  – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrócił się do adresatów przedsięwzięcia z prośbą o zgłaszanie propozycji tematu przewodniego tegorocznej edycji Konkursu.

 

 

Szanowni Państwo

Dziś znów jedna z mieszkanek naszego miasta padła ofiarą źle zabezpieczonego, ale koniecznego w tym miejscu przejścia dla pieszych. Gdy to piszę nie wiem nawet czy żyje. Tydzień temu było to samo.

Ja padłem ofiarą tego przejścia 6 lat temu i wypadek ten o mało nie zrujnował mi całego życia. A przecież wystarczy stanąć i popatrzeć i odpowiednio to miejsce zabezpieczyć. Ostatnio jakiś bezmyślny człowiek w imieniu naszych włodarzy umieścił tam znak ZAKAZY PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH. Zostało to przez mieszkańców wyśmiane a przez władze szybko usunięte I NA TYM KONIEC.

Na tej samej trasie są przejścia chronione światłami i na dodatek zamontowano tam „papugę” UWAGA TRAMWAJ !

Ile jeszcze ludzi musi stracić zdrowie lub życie by ktoś pomyślał o zamontowaniu odpowiednich ostrzegaczy?

Proszę udostępnijcie to dalej, bo dzisiejszy widok kobiety wyciąganej spod tramwaju mnie pozostanie w pamięci do końca życia, a nasi decydenci dostrzegą ten przypadek jako kolejną liczbę w statystyce.

Z wyrazami szacunku

Stanisław Andrzej Średziński

Pojazdy pancerne I Wojny Światowej

BOŻE NARODZENIE

Nadchodzą dla nas długo oczekiwane radosne dni Świąt Bożego Narodzenia. Przez święta Bożego Narodzenia wspominamy dzień narodzin Pana Jezusa na ziemi w Betlejem. Dzień narodzin Pana Jezusa jest tak bardzo ważnym dniem w historii, że od tego właśnie dnia liczymy lata nowej, czyli naszej ery. Dlatego mówimy, że teraz jest rok 2014 po narodzeniu Chrystusa 

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach projektu pt: „Rewitalizacja społeczna” zorganizowanego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, przeprowadziło na początku 2014 r. szkolenia i wizyty studyjne mające inicjować i wdrażać partnerski Program Rewitalizacji Społecznej dla łącznie 350 uczestników. Ich celem było wypracowanie standardu działań o charakterze lokalnych partnerstw, łączącego różne metody i techniki pracy socjalnej. Stanie się on podstawą do wdrażania działań w ramach aktywnej integracji.

… Podaję do wiadomości Szczytu Klimatycznego, że w Rzeczpospolitej Urzędniczej preferowana jest produkcje benzopirenu. Dwutlenek węgla jest jedynie produktem ubocznym. Produkcja benzopirenu odbywa się metodą ulicznych korków komunikacyjnych, najchętniej z dużym udziałem silników Diesla, która wolno (30 km/h) przemieszczają się przez miasto. Dzięki takiej metodzie przez ostatnie lata nastąpił wzrost zachorowań mieszkańców Rzeczpospolitej Urzędniczej na różne rodzaje raka!

 

5 grudnia 2014 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbyła się impreza integracyjna pt. „Łódzka Gala Wolontariatu” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez RCW „Centerko” działające przy Stowarzyszeniu „Pomost”.

 

 

Kongres, który odbył się 19 września w sali Satin andel’s Hotel Łódź, otworzył marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Po powitaniu gości, powiedział, że biogospodarka jest niezwykle ważna dla Unii Europejskiej. Jej obrót to dwa miliardy euro rocznie, zatrudnia 20 mln osób, a każde zainwestowane w badania 1 euro, przynosi 10 euro zysku.

 

TRZECIE IGRASZKI KAMENY

marzec – czerwiec 2014