Nasze pokolenie obaliło system komunistyczny, ale powstały przy każdej zmianie bałagan nie tylko nie zniknął w ciągu ostatnich 25 lat, ale w ostatnich miesiącach jeszcze się nasilił. Komunistyczne prawo każdego do wszystkiego (w praktyce talony dla zasłużonych i kartki dla reszty) zastąpiono prawem każdego do zarabiania wielkich pieniędzy (w praktyce wysokie płace i odprawy w spółkach państwowych i samorządowych oraz największe w historii rozwarstwienie społeczeństwa).

 

Na każdym poziomie materii:
1. Powstają nowe elementy wyższego rzędu z połącznia się elemetnów niższego rzędu.
2. Elementy materii wyższego rzędu różnicują się.
3. Powstają elementy materii mogące się ze sobą łączyć.
4. Niektóre elementy materii łączą się ze sobą
5. Powstają elementy następnego rzędu.

Powstanie elementów wyższego rzędu nie zatrzymuje ewolucji na niższych poziomach, choć może uzalwżniać niższe poziomy od wyższych.

3 i 4 października (piątek i sobota) w około 2000 sklepów w całej Polsce odbyło się zbieranie żywności dla dzieci. Zbiórka żywności „Podziel się Posiłkiem” to jedna z najpopularniejszych form pomocy niedożywionym dzieciom, prowadzona w ramach programu społecznego Banków Żywności. Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. Organizatorem Zbiórki Żywności są Banki Żywności, a partnerem Danone.

 

OGŁOSZENIE
Wyników Głównego Konkursu Literackiego
ROZŁOGI 2014

Do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 10 września przyjechali przedstawiciele miast, które wprowadziły u siebie Budżet Obywatelski. Gościem honorowym seminarium prowadzonego przez Magdę Michalak, był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Po powitaniu przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, zaproszono przybyłych do podzielenia się doświadczeniami z pierwszych lat realizacji Budżetu.

Pojazdy pancerne I Wojny Światowej

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt ten nie może być dobrym człowiekiem. Te słowa Arthura Schopenhauera były tematem przewodnim prelekcji przeprowadzonej przez Prezes i Inspektorów Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Publicznym Gimnazjum Integracyjnym nr 47 im. Janusza Korczaka w Łodzi.

 

Plener w Łęczycy pn. „Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania” – zakończony

W dniu 6 września 2014 roku zakończył się VII Ogólnopolski Plener Malarski pn. „Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania”. Podczas prezentacji dokonań plenerowych

 

 – wizja rozwoju.

Czy Łódź może być unikalna?

 

Konferencja Przedsiębiorstw Społecznych

Przedsiębiorstwa społeczne są niezwykle ważne dla gospodarki każdego kraju. Dlatego w dniach 15 i 16 października w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym im Alcide De Gasperi Instytutu Europejskiego odbyła się już III Międzynarodowa Wielobranżowa Konferencja Przedsiębiorstw Społecznych. Spotkało się na niej 25 partnerów z całej Europy, aby wymienić się doświadczeniami.

 

W bibliotece Łódź Śródmieście przy ulicy Ogrodowej 24 miała miejsce „Zabawa z poezją miłosną”. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Aktywizacji Kreatywnej, którego celem jest m. in. aktywizacja osób po 55 roku życia.

 

 

Wstałem, zwinąłem namiot, spakowałem rzeczy, zarzuciłem plecak na ramiona i poszedłem. Teraz zgadzało mi się wszystko: mapa, kierunki, kolory szlaków i mijane miejscowości.

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją przed Świętem Odzyskania Niepodległości po raz drugi w roku wręczane są Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, nadawane przez Radę Miejską w Łodzi za działalność godną szczególnego uznania osobom indywidualnym i organizacjom pozarządowych. Zgodnie z UCHWAŁĄ NR XCIV/1980/14 RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI z dnia 8 października 201 r.

 

Kolejny raz dostaliśmy zgłoszenie, że we wsi Władysławów rodzina, której już wcześniej odebraliśmy kilka zwierząt znowu ma psa. Na miejscu okazało się, że są to dwa szczeniaki i dwa małe kotki.

 

 

Szanowni Państwo

Niemal każdy z naszego pokolenia z wypiekami na twarzy dobierał się do pierwszej „zakazanej „ lektury jaką było zazwyczaj DEKAMERON Giovanniego Boccaccia. Oto dziesięć osób różnej płci przez dziesięć wieczorów opowiada sobie po dziesięć różnych opowieści na temat miłości zapominając o przykrych wydarzeniach. Stąd zresztą nazwa utworu , która w dosłownym tłumaczeniu z greki brzmi:deka hemeron – dziesięć dni