W zeszłym tygodniu usłyszałem dzwonek i poszedłem otworzyć drzwi. Stała w nich sąsiadka z góry, która zawsze siedzi w domu, ponieważ ma problemy z chodzeniem. Zdziwiony zaprosiłem ją do środka. Weszła i zaczęła prosić, aby szybko iść na balkon i ratować drzewa. Mówiła, że wyszła na swój i krzyczała na tych, którzy cieli drzewa, ale co może zrobić starsza kobieta, która sama nie może zbyt długo stać.

 

 

„Łódź przygotowuje się do zmian. Rewitalizacja to nie tylko remonty kamienic, ale również szerokie działania na rzecz poprawy jakości życia w naszym mieście. Zapraszamy na konsultacje 8 pierwszych obszarów, w których rozpoczniemy proces rewitalizacji.” – Tak zachęca ludzi do konsultacji społecznych nowo powołane Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta.

 

 

„Las pełen energii” to autorska akcja ekologiczna Spółki PGE Dystrybucja, realizowana we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. Wpisując się w projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Akcja ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne.

 

5 maja ŁÓDZKI SALON GOSPODARCZY zorganizował na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego kolejne spotkanie zatytułowane „Infrastruktura transportowa jako czynnik rozwoju gospodarczego regionu łódzkiego”. Gościem SALONU był Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu RP, Minister Infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

 

Po wspólnym spotkaniu przedstawicieli podłódzkich gmin, powiatów i starostw, zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, opracowywanie diagnozy strategicznej Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego przeniosło się do starostw i gmin. W Łodzi również odbyło się takie spotkanie 8 maja.

 

 

Z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca 31 maja w Szkole Podstawowej nr 61 w Łodzi przy ul. Okólnej 183 odbyło się kolejne „Rodzinne spotkanie z przyrodą i zdrowiem”. Tematem wiodącym była „zdrowa żywność”.

 

7 maja Fundacja Rozwoju Turystyki i Kultury, Instytut Spraw Obywatelskich, Federacja Zielonych – Grupa Krakowska zorganizowały seminarium „Łodzianie decydują – demokracja uczestnicząca w perspektywie lokalnej”.

Przybyłych gości powitał Rafał Górski, prezes INSPRO i przypomniał, że w Łodzi też od roku trwa walka społeczników o zmianę przepisu, który

 

Łódzki sezon żeglarski w tym roku rozpoczął się na Stawach Stefańskiego 18 maja. To już VI Piknik Żeglarski zorganizowany przez Klub Sportów Wodnych „ŁÓDŹ-RUDA”. Współorganizatorami były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz WOPR.

O godzinie 1100 w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi oraz władz żeglarskich okręgu łódzkiego podniesiono banderę i oficjalnie otworzono sezon żeglarski w okręgu łódzkim. Ceremonię swoja obecnością uświetniły zuchy z 8 Wodnej Gromady Zuchowej.

 

Choć biednemu wiatr w oczy
To musimy iść pod wiatr
A ten kraj miał być uroczy
Gdy wejdziemy w wolny świat

Tak, jak elektrony, protony i neutrony łączą sie w atomy, a te z kolei w związki chemiczne, tak organizmy wielokomórkowe (w tym człowiek) łączą się w rodziny (co jest zjawiskiem powszechnym w przyrodzie), a te z kolei we wspólnoty (charakterystyczne tylko dla ludzi i mrówek społecznych) oraz państwa i unie państw (tylko ludzie). Mówi o tym hipoteza „rewolucji matergii”.

Stawy Stefańskiego stają sie coraz popularniejszym miejscem odpoczynku dla mieszkańców Rudy Pabianickiej. Tydzień po Pikniku Żeglarskim popołudniową imprezę przygotował Rada Osiedla. Rozpoczęło Stowarzyszenie Reprezentacyjna Orkiestra Poczty Polskiej, grające nam już od ponad 100 lat. Dźwięk orkiestry dętej unoszący się nad brzegu jeziora miał swój dodatkowy urok. Największe emocje wywołały jednak występy dzieci ze SP 125 i Przedszkola ul. Sygnałowa.

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków od lat przyzwyczaiło nas, że organizuje największy plenerowy festyn w Łodzi, dzięki zaangażowaniu licznego grona wolontariuszy, a przede wszystkim dzięki pierwszemu w Polsce Wolontariatowi Artystycznemu (wymyślonemu przez Janusza Gusta i stworzonemu przez prezes Józefę Danutę Majdańską).

Fundacja Kocia Mama generalnie zajmuje się opieką nad kotami bezdomnymi oraz edukacją dzieci i młodzieży. Ale to właśnie koty bezdomne sprawiły, że FKM jest obecne na wielu płaszczyznach życia społecznego naszego miasta. Przez przypadek stał się łącznikiem i miejscem które skupia rozmaitych ludzi, gdzie przenikają się i uzupełniają ich działania.

 

 

Pewne miejsce w czasie, którego nigdy nie ogarniesz w pełni, jest czymś nieodkrytym, tajemniczym, nieznanym. Wiążą się z nim pewne oczekiwania, marzenia lub po prostu obojętność a także otwartość, na to co Ci los przyniesie. Nazywa się PRZYSZŁOŚĆ.

 

 

Firma Bricoman Polska Sp. z o.o. i jej wspaniali pracownicy podarowali niezwykły prezent naszej organizacji, Łódzkiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, a przede wszystkim kotom, którymi się opiekujemy. Ekipa Bricomana przeprowadzała gruntowny remont kociarni w naszej siedzibie przy ul. Piotrkowskiej.

 

Kochani już za dwa tygodnie 6-7 września, zapraszamy Was na Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR, w tych dniach razem z MTŁ szykujemy moc atrakcji, z naszej strony bardzo serdecznie zapraszamy.
Będzie kącik dla dzieci, będzie z nami SnakeZoo – jedyna właściwa strona i właściwy sklep. ( i obiecujemy dużo niespodzianek), będą z nami psiaki z Dogoterapii Dejzi, które zawsze nas wspierają, a co najważniejsze podczas tych dwóch dni będziemy przeprowadzać zbiórkę karmy i akcesoriów dla najbardziej potrzebujących schronisk na terenie województwa, a także dla naszych podopiecznych.

Cele Festiwalu

Głównym celem festiwalu ROZŁOGI

jest prezentacja społeczności aglomeracji łódzkiej dorobku artystycznego osób, które z powodu wieku lub mniejszej sprawności nie są aktywne zawodowo i z tej racji narażone są na wykluczenie społeczne i marginalizację. Tymczasem ta grupa osób, w sprzyjających warunkach stworzonych przez społeczeństwo może mieć dla niego ogromne znaczenie przekazując swoje doświadczenia i na ich podstawie tworząc nowe wartości przydatne we współczesnym życiu.

Zapraszamy serdecznie na premierę teledysku do ludowej piosenki „Jedzie Jasio” na kanale Bychlewianki w serwisie Youtube.
Subskrybujcie nasz kanał i zobaczcie go jako pierwsi!
http://www.youtube.com/user/Bychlewianka


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 61 W ŁODZI

STOWARZYSZENIE ZIELONA SZKOŁA

ORAZ

FUNDACJA „NASZE ZOO”

 


ZAPRASZAJĄ

NA

RODZINNY FESTYN EKOLOGICZNY

 

Szkoła Podstawowa Nr 61 ul. Okólna 183, Łódź.

8 listopada (sobota) 2014 roku, w godzinach 10:30 – 13:30

Dojazd autobusami 66, 51, 51A, 51B (obok klasztoru)