Z okazji Święta Rodziny w dniu 27. 05. 2013r w Szkole Podstawowej nr 61 im Jana Kochanowskiego w Łodzi na ulicy Przędzalnianej 70 odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej roku szkolnego 2012-2013. Tego dnia do szkoły przyjechali także oficjalni goście:

Przez całe tysiąclecia ludność borykała się z brakiem żywności. Od zawsze pracowała też nad modyfikacją hodowanych przez siebie gatunków zwierząt i roślin. Przyjrzyjmy się, ile wyhodowano gatunków psów, w oparciu o jeden gatunek wilka. To samo dotyczy roślin, chociaż przeciętny mieszczuch widzi tylko nowe kolory kupowanych przez siebie kwiatów i brak starych gatunków jabłek.

 1  W dniach 18-19 maja 2013 roku na Stawach Stefańskiego odbył się „IV piknik żeglarski” zorganizowany przez Klub Żeglarski OPTY z Pałacu Młodzieży im Juliana Tuwima, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Sportów Wodnych „ŁÓDŹ – RUDA”. Piknik ten był uroczystym otwarciem sezony żeglarskiego 2013, na które zaproszono społeczność lokalną.

 

W dzień pierwszego maja
Ludzi całą zgraja
Poszła na pochody
By nie dojść do zgody

Po wielu dziesięcioleciach okupacji, wraz ze zmianą ustroju przyszła do nas demokracja. Nie zrodziła się na dole, ale przyniosła ją Solidarność na szczyty władzy. Zwycięzcy nie mieli ochoty się nią dzielić i bardzo wolno schodziła w dół. Odpowiedzialność musiała jednak stopniowo zostać przekazana do Sejmików Wojewódzkich i Urzędów Marszałkowskich, a następnie do Urzędów Gmin.

 

 

Fundacją Waldiego „Serce na dłoni”.

 

Początki święta Dnia Matki sięgają czasów starożytnych Rzymian i Greków. Czczono wtedy Matki-Boginie uznawane za symbol płodności i urodzaju. W Polsce po raz pierwszy Dzień Matki obchodzono w 1914 roku w Krakowie. I od tej pory świętujemy go regularnie.

 

 

pod hasłem „Cztery strony świata” zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę oddział łódzki w Ozorkowie, pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa pana Jacka Sochy odbył się 5 czerwca 2013 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Traugutta 2 w Ozorkowie.

 

Skutki zniszczenia pomnika przyrody i innych drzew

Wszyscy znamy mitologię Egipcjan, Greków i Rzymian. Młodzi ludzie uczą się tego w szkołach, a nie mają zajęć związanych z mitologią swoich przodków, która jest dorobkiem nie tylko kultury polskiej.

 

16 czerwca 2013 roku w Muszki Koncertowej w Parku im. Adama Mickiewicza na Julianowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Prezesa panią Danutę Majdańską i Zarząd Stowarzyszenia Inicjatywy Rozsądnych Polaków. Była to dziesiąta impreza pt. „Dzień Dziecka” realizowana w ramach cyklu „Jesteśmy Razem” organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw aRozsądnych Polaków.

Motto: „Człowiek jest bogaty nie tym co posiada lecz tym co się dzieli”

 

Jan Paweł II

 

W ramach radosnej twórczości informacyjnej ministra Boniego, PFRON zgotował niepełnosprawnym najtrudniejszy ze znanych nam generatorów. W dodatku został on oparty na darmowym programie Java, którego tylko PFRON nie modyfikuje. W rezultacie system zawiesza się tak często, że bardzo wielu księgowych nie chce go wypełniać. Pracodawcy nie mogą więc zatrudniać osób niepełnosprawnych, których praca jest mniej wydajna, a nie mają możliwości uzyskania należnej im rekompensaty.

 

W dniu 23.06.2013 roku, czyli w Dzień Ojca,Rada Osiedla Ruda zorganizowała II Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się nad Stawami Stefańskiego przy Klubie Sportów Wodnych „ŁÓDŹ – RUDA”, który wychowuje kolejne pokolenia Łodzian. W godzinach od 13 do 21 odbyły się występy: dzieci ze szkół Rudy, członków chóru Harmonia, Orkiestry z Góry Św. Małgorzaty koło Łęczycy, teatrzyku „Przytul Mnie”,

pokazy Tai chi i samoobrony oraz zespołu Alegorya.