Remanent przeżyć remanent pragnień
I te rozmowy w gronie rodzinnym
Wielu wyjedzie w pogoni marzeń
Lecz czy na pewno chce być kimś innym
 

 

Temperament narodów w dużym stopniu zależy od klimatu. Mówi się o gorących południowcach i zimnych ludach północy. Zimowe krótkie dni pozbawione światła słonecznego wpływają depresyjnie nie tylko na poszczególne osoby, ale także na całe narody.

 

Koniec roku jest okresem remanentów i bilansów. Okazuje się wówczas, że wiele rzeczy już się zużyło i trzeba je wymienić. Nie musimy ich jednak od razu wyrzucać ich na śmieci. Za to dla wielu z nich można znaleźć kogoś, kto da im drugie życie. Potrzebujący bardzo się ucieszą, a my oszczędzimy środowisko, zmęczone już naszą nadprodukcją.

 

 

W ramach projektu „Razem na szczyty”, przez miłośników gór, przy współpracy Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” ostatnio byłem w Górach Orlickich.

 

 

Chyba już wszyscy zauważyliśmy już brak wróbli w miastach. A jeszcze niedawno były wszędzie. Nasza polskie wróble pochodzą z ciepłych krajów, w związku z tym muszą zakładać gniazda w ciepłych wnękach murów. Stare domy ceglane lub z wielkiej płyty obfitowały właśnie w takie wnęki, wymarzone dla tego gatunku.

 

Szanowni Państwo!

 

Ja, Wasz korespondent, mam zaszczyt zaprosić na specjalną przedświąteczną relację z najwyższych szczebli drabiny władzy.

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków powstało w Łodzi w 1985 roku. Obecnie zrzesza około 900 członków w 14 Kołach Dzielnicowych.

 

 

 

rganizacje pozarządowe napotykają na wiele przeszkód nie wynikających z ich działalności statutowej. Jednymi z najpoważniejszych są problemy związane z lokalem,

 

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą został ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy oraz Światową Organizację Zdrowia. Dzień 14 listopada  nie został wybrany przypadkowo, to dzień urodzin Fredericka Bantinga, który wraz z Charlesem Bestem  doprowadził do odkrycia insuliny w 1921 roku.

 

Dnia 26 listopada bieżącego roku w „Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi” przy ul. Piotrkowskiej 104 odbyła się  konferencja zatytułowana „Mam Dość!!!”. Wpisała się ona w coroczną międzynarodową kampanię społeczną „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, której celem jest działanie na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy ze względu na płeć.

Czy zastanawialiście się państwo jak wygląda praca we wszystkich urzędach samorządowych? A jak wygląda praca w tych urzędach, gdy jest związana z końcem roku kalendarzowego? Dla urzędników i samorządowców jest to okres ciężkiej pracy podsumowań, rozliczeń i planów tworzonych na następny rok.