Niezawodne od lat od dziewięciu Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków 10 czerwca zorganizowało swój coroczny festyn w Muszli Koncertowej Parku im. Adama Mickiewicza na Julianowie.

 

Thomas Anderson, bohater filmu „Matrix” był programistą w koncernie Meta Cortechs i genialnym hackerem, działającym pod nickiem Neo. Pewnego dnia nawiązał z nim kontakt tajemniczy Morfeusz, który obiecał mu odkrycie prawdy o rzeczywistości, w jakiej wszyscy żyją. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym „Matriksie”, który ma tylko udawać rzeczywistość.

 

Bogate kraje zachodniego cypla Europy nie wróciły na nasz kontynent, aby nas wesprzeć materialnie, ani z powodu wyrzutów sumienia, że po wojnie sprzedały Stalinowi swojego największego sojusznika. Przyszły, bo traktowały nas jak wielki rynek zbytu dla swoich towarów. Bez obniżenia kosztów masową i bezcłową produkcją nie były w stanie wytrzymać konkurencji z „Azjatyckimi Tygrysami” i Chinami.

 

Program „Zielone podwórka”, który zainaugurowaliśmy w 2010 roku, będzie obecnie realizowany przez Wydział Majątku Miasta w Departamencie Gospodarowania Majątkiem Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

SLES – dwa moduły za nami

 

Ekonomia społeczna nabiera coraz większego rozmachu, dlatego potrzebuje wykwalifikowanej kadry, która założy Spółdzielnię Socjalną i ja skutecznie poprowadzi. Lider w zakładaniu takich spółdzielni, „Ośrodek Ekonomii Społecznej Ja-Ty-My” w Ośrodku Szkoleniowym „KŁOS” w Jedliczach pod Grotnikami zorganizował czteromodułową naukę w Szkole Liderów Ekonomii Społecznej.

W kwietniu, w Małej Sali Obrad Urzędu Miasta przy ul. Piotrkowskiej, odbyła się konferencja otwierająca dwuletni projekt „Różność i Równość”.

Projekt został zainicjowany przez grupę przedstawicieli organizacji pozarządowych

 

ROLNICTWO ENERGETYCZNE CZ. 1

ROLNICTWO ENERGETYCZNE CZ. 2

???

ROLNICTWO ENERGETYCZNE CZ. 4

ROLNICTWO ENERGETYCZNE CZ. 5

ROLNICTWO ENERGETYCZNE CZ. 6

Rolnictwo energetyczne jest tylko jednym ze składników całego systemu ochrony środowiska, na które wpływ powinien mieć każdy człowiek. W tym artykule poruszę następny składnik systemu, tak żeby uświadomić potencjalnym hodowcom roślin energetycznych, dodatkowe korzyści, które mogą uzyskać korzystając z różnych dopłat.

 

Bardzo dużo mówi się ostatnio o działaniach na rzecz równości społecznej, wymieniając coraz więcej grup, których te działania powinny dotyczyć.

 

Czym więc jest ta równość i kogo dotyczy? Może historia pozwoli wyciągnąć jakieś wnioski?

 

W ramach prezentowanych przez nas „Dobrych praktyk”, publikujemy wnioski, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursów:

 1. „PI Model Działań Systemowych – MDS” ” – Stowarzyszenie MONAR.
 2. „PI Model wczesnej interwencji socjalnej w grupie 15+” – Wyższa Szkoła Zawodowa Kadry Dla Europy
 3. „PI Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie” – Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi , Ich Osób i Przyjaciół POMOST.
 4. „PI zrozumieć ciszę” – Centrum Zespołów Analityczno Strategicznych Sp. z o.o.

 1. „Lepsze perspektywy – aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych” – WYG Internationel sp. z o.o.
 2. „Specjalista sprzedaży PFU” – Fundacja RAZEM.
 3. „Na wykluczenie – staż i szkolenie” – Powiat poddębicki/Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach.
 4. „Akademia życia 2” – Caritas Archidiecezji Łódzkiej
 5. „Absolwent siłą lokalnego rynku pracy” – Instytut Organizacji Przedsiębiorstwa i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o.
 6. „Czas dla kobiet” – Powiat rawski/Powiatowy Urząd Pracy.
 7. „Internet Talentów II” – Fundacja RAZEM.
 8. „Gotowi do pracy – reintegracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych” – Powiat rawski/Powiatowy Urząd Pracy.
 9. „Możesz inaczej – IV edycja” – Stowarzyszenie MONAR.
 10. „Nowe tory” – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łódzkie.

Pozwoliłem sobie, jako osoba niepełnosprawna ruchowo zabrać głos w dyskusji o właśnie różnorodności. Wydaje mi się, że problem znam też od drugiej strony, a mianowicie z punktu widzenia osoby, która często przebywa w zwyczajnym środowisku, powiedzmy nieróżnorodnym.

Dosyć dużo wątpliwości i pytań pojawia się w związku z zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej – ON. Z tego faktu wynikają jej uprawnia, ale również korzyści dla pracodawcy.

 

„Na początku było słowo”. Również w rolnictwie. Wiele mówi się o podziale rolnictwa na tradycyjne i ekologiczne (biologiczny, biodynamiczne). I to jest kompletna bzdura, która ku wygodzie władz ma nam, konsumentom, zamydlić oczy. Rolnictwo tradycyjne może przetrwało gdzieś w Etiopii albo Kampuczy, ale nie u nas. Co wspólnego z tradycją ma rolnik z wiaderkiem wiszącym na sznurku na szyi, z którego rozsypuje na polu nawozy sztuczne. A potem idzie zamówić oprysk. To jest rolnictwo zacofane, a nie tradycyjne.