Festiwal „Procent dla Łodzi”

PDF pageEmail pagePrint page

W sobotę (10.03.2018 r.) w łódzkiej Manufakturze odbyła się już 10., jubileuszowa edycja Festiwalu „Procent dla Łodzi”. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest fundacja Jaś i Małgosia, zajmująca się dziećmi chorymi na autyzm. Fundacja prowadzi Centrum Terapii, organizuje kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie oraz wspiera rodziców.

Jak co roku fundacje i stowarzyszenia pożytku publicznego, przekonywały do przekazywania swojego 1% z rocznego podatku organizacjom działającym w Łodzi.

Wszystkie fundacje i stowarzyszenia na festiwalu miały przygotowane stoiska, przy których działacze i wolontariusze opowiadali o swojej działalności oraz udzielanym wsparciu. Na scenie przez cały dzień można było oglądać występy artystyczne podopiecznych łódzkich organizacji oraz zaproszonych zespołów. Wystąpili m.in. Feirin – zespół tańca irlandzkiego, zespół perkusyjny „Mały Big-Band“ Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa, zespół fundacji JiM, Bartłomiej Gärtner ze swoim zespołem EL of B oraz formacja Jumpit Fitness, która przygotowała pokazy i naukę gimnastyki na trampolinach.

Jak co roku ważnym punktem imprezy było losowanie organizacji pożytku publicznego, na którą znani łodzianie, m.in. aktor i łódzki animator Marcel Szytenchelm, przekażą swój 1% podatku. Na festyn zaproszone zostały władze miasta, które jednak nie pojawiły się, w związku, z czym w losowaniu udział wziął przypadkowy mieszkaniec Łodzi.

Podziękowania dla fundacji, które wzięły udział w festiwalu:

Marlena Małecka

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast