Dzień Kobiet w „Naszej Galerii”

PDF pageEmail pagePrint page

W „Naszej Galerii” Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych 8 marca o godzinie 18-tej, Tomek Musielski – szef Stowarzyszenia JA -TY-MY i Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz Dariusz Stachura – prezes Fundacji „Canto Pro Classica „, znany solista Teatru Wielkiego, powitali panie, przybyłe na muzyczny wieczór z okazji swojego święta. Po życzeniach, na estradę weszła Jola Bobras, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, aktualnie jest solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, wcześniej współpracowała ona z teatrami dramatycznymi i muzycznymi w Radomiu, Poznaniu, Wrocławiu. Śpiewała w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii.  Przyprowadziła ze sobą grono młodych osób, kochających śpiew. Stworzyła z nimi Teatr Piosenki „Nasza Galeria”, który w Dzień Kobiet zaprezentował swój premierowy programu „Kiedy piosenka miała tekst i melodię”. Został on serdecznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Program powstał głównie w oparciu o teksty znamienitej Agnieszki. Artyści przypomnieli nam: „Okularników”, „Nim wstanie dzień”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Już taki jestem…”, „Babę zesłał Bóg”. Zespół stanowią utalentowani, młodzi ludzie, którzy na co dzień uczą się bądź pracują. Byli to: Agata Markowska, Kasia Urbańska, Tamara Pustelnik, Jola Kurtyńska, Julia Nykiś oraz Olek Krześlak – najmłodszy potomek muzykującej od wielu lat rodziny Krześlaków. Nad całością czuwała, wspierała, a także osobiście przeżywała  Jola Bobras.

W przerwie można było się posilić słodkościami, o które zadbała Danuta Majdańska – prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków, która zawsze stara się wspierać wszystkie działania Sejmiku i jest wierną fanką „Naszej Galerii”.

W drugiej części wieczoru swoim muzyczno – wokalno – humorystycznym talentem bawił widzów Tadeusz Urbański, dobrze znany członek zespołu Trubadurzy, który często wspiera działania artystyczne w „Naszej Galerii”.

Był to bardzo miły wieczór, który pozostanie nam na długo w pamięci.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast