Dziadkowie i wnuki

PDF pageEmail pagePrint page

Rozpad więzi społecznych, który ostatnio obserwujemy, rozpoczyna się od rozpadu więzi rodzinnych. Wychodząc temu naprzeciw, Fundacja Ogród Serca po raz kolejny realizuje projekt „Dziadkowie i wnuki przez zabawę do nauki – 4 edycja”.

Ideą tego projektu jest integracja wewnątrz- i międzypokoleniowej realizowana poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu na nauce i zabawie seniorów i ich wnucząt.  W trakcie zajęć z podstaw obsługi komputera, warsztatów twórczych i językowych (chiński, angielski), zajęć rekreacyjno-sportowych (basen, fitness, kurs samoobrony) i kulturalno-artystycznych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów, babcia/dziadek mogą rozwijać swoje relacje z wnukiem/wnuczką.

Od maja do grudnia 2018 roku dla 3 grup uczestników organizowane są: 3 spotkania z dietetykiem, 30 zajęć na basenie, 30 zajęć fitness, 30 warsztatów z informatyki, 30 warsztatów z podstaw języka angielskiego bądź chińskiego, 30 warsztatów twórczych, spotkań z kulturą i sztuką oraz wycieczki tematyczne, w tym do teatru, kina, ogrodu botanicznego, ZOO i wiele innych atrakcji.

Liczyć można nie tylko na dobrą zabawę i niezapomniane, miło spędzone chwile, ale przede wszystkim zacieśnienie więzi rodzinnych.

Fundacja Ogród Serca rozpoczyna obecnie drugi projekt integrujący pokolenia z cyklu „Dziadkowie i wnuki przez zabawę do nauki”. Będą to zajęcia związane z przypomnieniem historii odzyskiwania niepodległości przez Polskę i tworzenia II Rzeczpospolitej.

Monika Zaborowska

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast