10 lat BON

PDF pageEmail pagePrint page

Biura ds. Osób Niepełnosprawnych (BON), wspierające obecnie około 250 osób z różnymi niepełnosprawnościami studiującymi na Politechnice Łódzkiej, w piątek 11 maja br. obchodziło 10. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji osoby niepełnosprawne spotkały się z władzami uczelni i zaproszonymi gośćmi na konferencji „Innowacyjni niepełnosprawni”, na której mogli wymieniać wzajemne doświadczenia i wiedzę.

Biuro BON w PŁ proponuje wiele różnych form pomocy i udogodnień dla osób z dysfunkcjami ruchu, słuchu, wzroku czy też z zaburzeniami psychicznymi. Ściśle współpracuje z utworzoną przez studentów Radą Studentów z Niepełnosprawnością, której zadaniem jest wzajemne wspieranie się studentów niepełnosprawnych.

Spotkania mające na celu szlifowanie umiejętności niepełnosprawnych studentów były kontynuowane w sobotę na Politechnice, a w niedzielę na uniwersytecie.

Przy okazji obchodów 10-lecia BON, studenci po raz czwarty zorganizowali Ogólnopolskie Forum Studentów z Niepełnosprawnością Łódź 2018. Myślą przewodnią Forum była motywacja do dalszego działania przez kierowanie się w życiu słowami „Jedyne ograniczenie to te, które narzuca Ci Twój umysł. […] Wszystko jest możliwe”.

Jako osoba niepełnosprawna i działająca na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, proponuję większe otworzenie na świat zewnętrzny, zanim ukończenie studiów nie wyrzuci do niego niepełnosprawnych absolwentów.

Jerzy Dauksza

 

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast