Życie, jak kolorowy sen

PDF pageEmail pagePrint page

wernisazNie każdy zaraz po urodzeniu czuje się artystą. Czasami prowadzimy swoje udane, ale przeciętne życie i dopiero jakieś dramatyczne wydarzenie powoduje, że ludzie albo się poddają, albo odkrywają w sobie ukryte talenty i zaczynają je rozwijać. Taka trauma może przewartościować wszystkie nasze priorytety.

To przytrafiło się Barbarze Nożewskiej, dawniej księgowej, dziś artystce. Stres jej nie pokonał, ale rozwinął, choć nie przyszło to łatwo. Włożyła wiele pracy, aby poznać tajniki malarstwa i osiągnęła niezwykłe efekty. Wernisaż wystawy jej prac odbył się 10 czerwca br. w „Naszej Galerii”, a prace można oglądać do 8.07.2015 r.

A oto jak artystka opisuje okres swojej przemiany:

„Wielu może zadziwić fakt, jak nieszczęśliwy wypadek może odmienić los, otworzyć duszę na otaczające piękno kolorów pejzaży”. W życiu zawodowym zajmowałam się księgowością. W tym zawodzie trudno o twórczość. Jednak to zdarzenie sprawiło, że zaczęłam malować. Zachęcono mnie do rozwijania moich zdolności. Wspomnę jedynie, że wcześniej nie pasjonowała minie żadna dziedzina sztyki. Nie miałam czasu na zajęcia artystyczne. Zapragnęłam jednak pogłębić swoją wiedzę o malarstwie, sztuce malowania i technikach malarskich. Wszystko mnie interesowało i pobudzało do twórczości. Tak zaczął się mój kolorowy sen, który cięgla trwa.

{igallery id=3046|cid=228|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

W 2006 roku zostałam członkiem Klubu Plastyka Amatora przy Łódzkim Domu Kultury i zaczęłam malować w pracowni pod okiem pani Marty Sidor. Później zostałam członkiem Stowarzyszenia Plastyków Amatorów i miałam możliwość prezentowania swoich prac na konsultacjach u pana profesora Ryszarda Hungera, gdzie otrzymałam wiele cennych uwag. Uczestniczyłam także w kursach malarstwa prowadzonych przez pana profesora Marka Saka i pana profesora Witolda Warzywodę. Udział w tych zajęciach umożliwiał mi zapoznanie się z różnymi technikami malarstwa m. in. Akwarela, akryl, olej, pastel suchy, węgiel, tusz, sucha igła i linoryt. Równocześnie uczęszczałam do Klubu Nauczyciela na zajęcia malarstwa Grupy Kolor prowadzonej pod okiem pani profesor Zofii Łobacz. Brałam też udział w zajęciach prowadzonych na Politechnice Łódzkiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie mogłam zgłębić tajniki architektury w perspektywie.

Przez te wszystkie lata nauczyłam się obserwować nieustannie zmieniający świat, podziwiać jego piękno o różnych porach dnia i nocy. Staram się malować obrazy pędzlem i piórem na płótnie lub papierze. Maluję też słowem pisząc wiersze. Często podkreślam bliskim, że „co w duszy gra to i serce ma”.

W 2007 – 2014 roku brałam udział w wielu ogólnopolskich plenerach malarskich, takich jak: Rzeczyca, Stare Skoszewy Uroki Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Płock Mazowiecka Wieś, Nowe Miszewo Nad Jarem, Bratoszewice, Łęczyca Łódzkie warte utrwalenia i pokazania, 2012 – 2014 Otwarty Plener Malarski Artystów Województwa Łódzkiego Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej, 2010 – Skierniewice – XI Ogólnopolskie Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej Pejzaż Ojczysty, 2012 – II nagroda na Festiwalu Kawowym w konkursie „Mała Czarna” – kawą malowane, 2013 – wystawa obrazów Biała Rawska Dożynki Województwa Łódzkiego, 2013 – wystawa obrazów w Łodzi – Atlas Arena, 2013 – 2014 wystawa obrazów Łódź Olechów Hop do szkoły.”

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast