ZIELONA SZKOŁA

PDF pageEmail pagePrint page

STOWARZYSZENIE ZIELONA SZKOŁA przy ul. Okólnej 183 w Łódź od 1995 stara się podnosić świadomość ekologiczną poprzez całoroczną działalność edukacyjną. Organizuje zajęcia terenowe dla dzieci oraz studentów, nauczycieli i edukatorów, szkolenia na temat edukacji przyrodniczej i ekologicznej. W czasie swoich zajęć wspiera działania na rzecz ochrony środowiska, poprzez ukazywanie różnorodności środowiska przyrodniczego, przekazywanie wiedzy na temat struktury i funkcjonowania ekosystemów.

     GALERIA
{gallery}KRS/2011-4/zielonaszkola/oboz:250:211:1:0{/gallery}

Szczególnie ważne są dla nich działania prowadzone dla najmłodszych. Dzieci przedszkolne chętnie poznają tajemnice przyrody i uczestniczą w warsztatach ekologicznych. Są to najbardziej zaangażowani odbiorcy i poprzez nich najłatwiej i najtrwalej można propagować ekologiczny styl życia.

Stowarzyszenie jest jednym z twórców Ekoklubów w Polsce. Zorganizowało obóz dla liderów Ekoklubów w Pasterce w 2009 r. oraz obóz w 2010 r., na którym badano jakość wody w rzece Rawce i wpływ żeremi bobrowych na podnoszenie zasobności wody w środowisku leśno-rolnym.

Zrealizowało też kilka projektów, zarówno w Polsce, jak i za granicą:

  1. ,,EkoLogik – interaktywne metody nauczania przyrody – cykl szkoleń dla animatorów edukacji ekologicznej” realizowanych w latach 1999-2003 w całej Polsce w ramach projektu szwedzko-polskiego, wspólnie z Fundacją ,,The Keep  Sweden” i Polskim Klubem Ekologicznym, finansowanie NFOŚiGW
  2. Ogólnopolskie Seminaria Warsztatowe pt. „Szanse i zagrożenia edukacji ekologicznej w terenie”.  (Łódź 1999, Białowieża 2000, Bieszczady 2001, Myślibórz 2002, Góry Stołowe 2003), finansowanie: Ministerstwo Środowiska i NFOŚiGW
  3. ,,Przez edukację ekologiczną do zrównoważonego rozwoju  w środowisku lokalnym – tworzenie Ekoklubów” – projekt realizowany w latach 2008-2010, finansowany w ramach FOP.
  4. „Peace is our Choice” – projekt realizowany w Gruzji we współpracy z organizacją Youth Association DRONI, finansowany w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
     GALERIA
{gallery}KRS/2011-4/zielonaszkola/piknik:250:211:1:0{/gallery}

Obecnie, wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi organizacjami, Stowarzyszenie rozpoczęło realizację cyklicznej akcji „Piknik rodzinny”, który ma zachęcić rodziny do spędzania wolnego czasu w Łagiewnikach i pokazujący, że soboty i niedziele można spędzać poza hipermarketem.

Kontakt: 91-520 Łódź, ul. Okólna 183,  

                tel. 669 669 373,

               e-mail: stow.zielonaszkola@gmail.com )

Zdj. drugiej galerii Krzysztof Marszal

 

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast