Z inicjatywy „Inicjatywy”

PDF pageEmail pagePrint page

Jedną z najlepszych tegorocznych imprez w naszym mieście zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków w niedzielę 4 września w muszli koncertowej parku im. A. Mickiewicza na Julianowie. Przy pięknej, słonecznej i ciepłej pogodzie, tego najpiękniejszego dnia kończącego się tegorocznego lata, odbył się wspaniały festyn z cyklu „JESTEŚMY RAZEM „.

 
     GALERIA
{gallery}KRS/2011-3/Festyn/Minister2:250:211:1:0{/gallery}

W imprezie uczestniczył honorowy patron festynu, Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wpisał się do księgi pamiątkowej. Można było również porozmawiać z przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Organizacji Pozarządowych panem Włodzimierzem Magiem na temat organizacji pozarządowych województwa łódzkiego.

 

Program poprowadził jak zwykle znany aktor i konferansjer pan Janusz Gust.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11 występem zespołu „Niezapominajka” z D.D.P. 2 z ul. Jaracza 36 i zespołu „Wrzosy” z D.D.P. przy ul. Narutowicza 37. W piosenkach dla wszystkich grup wiekowych i różnych zainteresowaniach zaśpiewały laureatki konkursów i przeglądów piosenek – uczennice XX LO Karolina Duda i Małgorzata Ogłaza, oraz wielokrotna laureatka konkursów piosenkarskich Wiesława Stolarczyk. Był także zespół cygański z cudownym solistą BOBA – który wzbudził aplauz publiczności swym niepowtarzalnym głosem. Piosenki Marka Grechuty przypomnieli Agata i Krzysztof Kaczmarkowie, a piosenki rosyjskie Dariusz Szumkowski – śpiewający żongler, który również popisywał się tą wspaniałą sztuką. Zdolnością wcielania się w różne postaci zadziwił nas Andrzej Dyszak – król polskich parodystów, a zachwyciła swoim monologiem Grażyna Suchocka. Wystąpiły też zespoły: „DAR” oraz „Różowe okulary”. Na scenie nie zabrakło i innych atrakcji, takich jak pokazy i lekcje wschodnich sztuk walki, czy fitness, a nawet tresura psa Straży Miejskiej poszukującego śladów zapachowych narkotyków. Były też konkursy wiedzy: dla milusińskich „W krainie bajki”, a dla starszych „O Łodzi wiem wszystko?”.

{module [68]}

Poza estradą również wiele się działo. Byli reprezentanci Polski w piłkę nożną zorganizowali konkurs piłkarski, a szachiści mogli zagrać w tę królewską grę. PCK przeprowadził kurs udzielania pierwszej pomocy, a Straż Miejska prezentowała psa, konie, oznakowywała rowery oraz przeprowadzała konkursy dla dzieci.  Odbyły się również pokazy kosmetyki i fryzjerstwa.

     GALERIA
{gallery}KRS/2011-3/Festyn/obok:250:211:1:0{/gallery}

Olbrzymim powodzeniem cieszyła się kiełbasa i kaszanka z grilla, której wydano ponad 2000 porcji, oraz rozdawane słodycze, jogurty, desery mleczne i napoje.

O godzinie dziewiętnastej trzydzieści wszyscy rozchodzili się z żalem, zgodnie twierdząc, że szkoda, że to już koniec „tak świetnie zorganizowanej imprezy”!

Zdjęcia  Aleksandra  Zarzycka-Olszewska

 

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast