Wystarczy chcieć

PDF pageEmail pagePrint page

Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia (AMŻ), działające w Łodzi w podwórku ul. Pomorskiej 4/42 powstało w 2005 roku. Prowadzi warsztaty systemu TeTa opracowane przez Tadeusza Niwińskiego, na których można uczyć przejmowania odpowiedzialności za własne życie, panowania nad emocjami, rozwiązywania konfliktów, stawiania i skutecznego realizowana celów, współpracy na zasadzie wygrana-wygrana. W Klubach Sukcesu można ćwiczyć praktycznie umiejętności komunikacyjne, organizacyjne i przywódcze. Stowarzyszenie organizuje spotkania, dyskusje, debaty na ważne tematy oraz prowadzi ożywioną działalność w Internecie (blogi, grupy dyskusyjne, czaty).

Dla seniorów, którzy lubią ruch, w październiku i listopadzie ubiegłego roku Stowarzyszenie zrealizowało projekt Wystarczy chcieć!

  • Zaproponowano jogę śmiechu prowadzoną przez Julitę Śródkowską  i 5 rytuałów tybetańskich, które prezentował Zbigniew Paliwoda. Dla tych, którzy chcieli zaprzyjaźnić się z komputerem cykl zajęć „komputer, na co dzień” prowadzili Tomasz Adamkiewicz i Łukasz Cieśla.
  • Okazją do rozwijania talentów artystycznych i przygotowania niepowtarzalnych upominków były warsztaty artystyczne prowadzone przez Jadwigę Borkiet, Annę Kwiecińską i Katarzynę Sowę.
  • Było też wspólne gotowanie i zdrowe odżywianie, podczas których można było dowiedzieć się co nieco na temat zdrowych potraw z kaszy jaglanej, które pokazał Daniel Zarzycki. Uczestnicy wymieniali się też własnymi przepisami i kosztowali przygotowywane wspólnie smakołyki.
  • Był też czas na refleksję nad własnym życiem i wspólne poszukiwanie rozwiązań dla różnych wyzwań podczas warsztatów rozwoju osobistego, które prowadziły Jadwiga Borkiet i Beata Krawczyk.
  • Nie zapomniano też o zabawie w czasie wieczorków z karaoke, czy Spotkaniu Andrzejkowym.

Była nauka i zabawa, które wszystkim uczestnikom sprawiły wiele radości. Wszyscy chętni mogą kontynuować  podobne zajęcia w klubie przy ul. Pomorskiej 4/42. Bliższe informacje można uzyskać pisząc na adres : a-m-z@wp.pl, lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 605 826 175

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast