Turniejowe spotkania

PDF pageEmail pagePrint page

W dobie malejącego czytelnictwa, zadania bibliotek rosną. Nie zajmują się już tylko wypożyczaniem książek i udostępnianiem w czytelni kolorowych czasopism, słowników i encyklopedii. Dziś biblioteki stają się centrami kultury dla okolicznych mieszkańców. Odwiedzają je nie tylko po to, żeby wypożyczyć książki, ale również aby spotkać się z miłośnikami bardziej aktywnej kultury. Regularne spotkania mają tu poeci,  seniorzy, młodzież szkolna, miłośnicy muzyki i teatru.

Jedna z aktywniejszych bibliotek miejskich znajduje się przy małej uliczce Pięknej, odchodzącej od al. Politechniki w dzielnicy Górna. Na parterze wieżowca, obok wielkiej sali z księgozbiorami, znajduje się mniejsza, regularnie odwiedzana m. in. przez łódzkich poetów skupionych wokół Kameny. Przychodzą w każdą drugą środę miesiąca, gdzie dzielą się swoją poezję i organizują „turnieje jednego wiersza”.

Na ostatnim w tym roku konkursie, jurorka Anna Banasiak za najlepszą poetkę spotkania uznała Emilię Banachowicz. Ale na tym spotkaniu, oprócz wysłuchania przepięknych, zgłoszonych na konkurs wierszy, odczytanych przez Stanisława Średzińskiego, dobrego ducha tych imprez, mogliśmy wysłuchać perfekcyjnie wykonanych nastrojowych piosenek duetu gitarowo-wokalnego Con Amore.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast