STOP wycince Puszczy Białowieskiej!

PDF pageEmail pagePrint page

Opór społeczeństwa przeciwko wycince drzew w Parku Narodowym przybiera na sile. Również Łódź nie pozostaje obojętna. 24 czerwca trzy dziewczyny: Sylwia Gilis, Ola Kozioł i Gosia Grabowska zorganizowały taki protest. Liczni uczestnicy zebrali się na pl. Wolności, skąd przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie odbył się wiec. Przemawiał m. in. dr hab. Tomasz Janiszewski, znany ornitolog z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Szkoda, że nie wystąpiono również przeciwko pomysłowi min. Szyszki wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy obiektów przyrodniczych Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby ingerować w naturalną równowagę przyrody.

Jest to jedyny w Polsce obiekt przyrodniczy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowy, uniwersalny z punktu widzenia nauki, ochrony i piękna przyrody, naturalny las. Miejsce unikalne z punktu widzenia zachowania różnorodności biologicznej, m. in. występuje tu najliczniejsza wolna populacja żubra europejskiego, symbolu Puszczy Białowieskiej.

To, że Puszcza Białowieska w burzliwym okresie swojej historii, tak jak cała Polska, miała okresy jej niszczenia, nie oznacza, że trzeba jej zabrać możliwość odbudowy swojej tożsamości.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast