Seniorzy wędrują Szlakiem Papieskim

PDF pageEmail pagePrint page

AugustwKoordynator projektu Barbara Ligęza zorganizowała dwudniową wycieczkę do Augustowa dla 50 osób w wieku 60 plus dla kobiet i mężczyzn. Zgromadziła uczestników spośród członkiń Ligi Kobiet i jej sympatyków .

Wycieczka przeprowadzona była przez Ligę Kobiet Polskich Łódzki Oddział Wojewódzki w ramach projektu finansowego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w 2014 roku w dniu 11 – 12 września .

Zamierzeniem, który został zrealizowany wg zaplanowanego programu był przejazd z Łodzi do Augustowa oraz rejs statkiem z portu Augustowskiego na trasie rzeka Netta, jezioro Necko, rzeka Klonownica, jezioro Białe, śluza Przewieź, Studzieniczna z 20 minutowym postojem w Sanktuarium, w którym przebywał Papież Jan Paweł II. Mimo deszczowej pogody, uroki przyrody, jezior i ciekawy przepływ śluzą były ogromnym przeżyciem dla uczestników . Robili zdjęcia, były okrzyki zachwytu, tańce pirackie i śpiewy melodii żeglarskich .

Chwile skupienia i modlitwy w miejscu pobytu Papieża przywołały wspomnienia o naszym Wielkim Polaku.

{igallery id=1305|cid=123|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

Po powrocie z rejsu wiele wesołości było w chwili zakwaterowania w przytulnym i czystym gościnnym ośrodku ”Augustów” Serdeczni gospodarze, miła obsługa i smaczna kolacja znów ze śpiewami, które zakończyły się pod namiotem przy świecach, gitarze i wesołości do późną nocą. Rankiem drugiego dnia po śniadaniu zaplanowano czas wolny w którym każdy indywidualnie zwiedzał Augustów, kupował pamiątki i napawał się urokiem portu rzecznego .

Kiedy trzeba było odjeżdżać zrobiło się trochę smutno i padały propozycje pozostania na dłużej. Droga powrotna szczęśliwa z przystankami, z wspaniałym obiadem w Łomży , w radosnej atmosferze w autokarze, z dowcipami i wspólnym podziękowaniami za udaną imprezę.

Dużo wrażeń, emocji i nowych przyjaźni i znajomości. Poznanie wspaniałej przyrody, ptactwa wodnego możliwości romantycznych przeżyć.

W Łodzi na Placu Wolności trudno było się rozstawać.

Do zobaczenia na następnej wycieczce.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast