Różnorodność, Równość, Szczęście

PDF pageEmail pagePrint page

Po raz kolejny, bo po raz trzeci, 14 marca, w Urzędzie Miasta Łodzi, dyskutowaliśmy o zbliżającej się konferencji Różnorodność i Równość na 23 kwietnia.

 

Uznaliśmy następujące kwestie za warte szczegółowego omówienia: swego rodzaju słowniczek, definiujący pojęcia dotyczące „różnorodności” przede wszystkim rozważania nad określeniem takich pojęć jak „dyskryminacja”’, „stereotypizacja”, „stygmatyzacja”, „”marginalizacja”, „wykluczenie”, wskazanie poszczególnych obszarów różnorodności i ich diagnoza oraz pewien „apel o wolność”.

 

Druga część konferencji ma być zdominowana przez próbę odpowiedzi na pytanie: Czemu taka konferencja jest w ogóle potrzebna i jakie będą jej ewentualne skutki? Np. po takiej konferencji, społeczeństwo może być bardziej obywatelskie, bardziej świadome pewnych problemów i lepiej wyedukowane, bogatsze w wielokulturowość oraz bardziej wrażliwe, zintegrowane i świadome „inności”.

 

Te wszystkie wymienione powyżej skutki, mają również korzystny wymiar materialny: zmniejszenie się roszczeniowości, wzrost PKB itd.

 

Ostatecznie, spotkanie zakończyło się górnolotnym stwierdzeniem: „różnorodność, równość, szczęście”.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast