Pseudohodowla owczarków niemieckich

PDF pageEmail pagePrint page

PseudohodowlaInspektorzyŁódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętamiotrzymali niepokojące informacje na temat stanu zwierząt w hodowli owczarków niemieckich w gminie Dąbie, mieszczącej się na skraju województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Ekipa ŁTOnZ wraz z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną, przedstawicielem gminy i Policją udała się sprawdzić zasadność zgłoszenia. Niestety okazało się ono w pełni zasadne. 31 owczarków niemieckich, w tym 9 szczeniaków, należących do hodowczyni zarejestrowanej w Kennel Club, mieszka w fatalnych warunkach!

 

Owczarki cały czas przebywają w boksach. W większości boksów nie ma bud!, zwierzęta nie mają wody!, stoją w błocie i własnych odchodach! Część z nich ma problemy behawioralne. Niektóre są wychudzona, a jak dowiedzieliśmy się od właścicielki zwierzęta piły wczoraj. Najbardziej dramatyczny był widok psa, który w jednej chwili wypił całe wiadro wody!

{igallery id=1518|cid=176|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

Po długich rozmowach z właścicielką, przedstawicielami gminy i inspekcją, hodowczyni zrzekła się na rzecz ŁTOnZ praw do trzech suni w najgorszym stanie (Bona 2 lata, Saba 9 lat i Czarna ok. 1,5 roku). Niestety gmina nie dysponuje miejscem w schronisku Kotliska, aby umieścić tam resztę psów.

W dniu dzisiejszym wydaliśmy szereg zaleceń, do których wykonania pisemnie zobowiązała się właścicielka. W przypadku braku ich realizacji za tydzień podejmiemy dalsze działania odbiorowe. Z uwagi na ewidentne znęcanie się nad psami, złożyliśmy także zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ponieważ nie mamy tyle miejsc, ani środków aby zabrać pozostałe 28 psów prosimy o pomoc!

 

Przykre, że w Polsce jest tyle tak okrutnych dla zwierząt pseudohodowli i wciąż brak odpowiednich uregulowań w tej kwestii.

Kontakt w sprawie miejsc dla psów:
tel. 507 180 857, 517 261 630

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast