Przedszkolaki na Boya

PDF pageEmail pagePrint page

Drugi dzień Piętego Międzynarodowego Festiwalu Aktywności Artystycznej Seniorów i Przyjaciół  przebiegał pod hasłem WYSTAWY. Pierwsza  to konkurs na  prace plastyczne poświęcone jesieni, a wykonywane przez przedszkolaków. Zwycięzcami okazali się wszyscy, bo  Jury zorganizowane przez  Załogę  Biblioteki nr 25  przy ul. BOYA  Żeleńskiego 15 stwierdziło, iż każda praca jest inna i najlepsza w swojej kategorii. Po tej uroczystości  dzieci oraz  inni zainteresowani uczestniczyli  w  otwarciu międzynarodowej wystawy CZŁOWIEK  W AKCJI (twórczej) . Czarno-białe fotogramy miały swoją wymowę.

Organizowany po raz pierwszy konkurs CZŁOWIEK w AKCJI przyniósł nam wiele niespodzianek. Bardzo ogólny regulamin sprawił, że otrzymaliśmy od naszych przyjaciół fotografie prezentujące nie tylko ludzi w  twórczym działaniu, ale często  obrazy prezentujące efekt tego działania. To bardzo wzbogaciło naszą wystawę, która przecież, w swoim założeniu ma mówić:

  • Nie siedźcie bezczynnie!
  • Wyjdźcie poza codzienność!
  • Zróbcie coś co ucieszy Was, a może i innych!

I tu organizatorzy  nie rozstrzygali, która praca jest najlepsza tylko wyróżnili wszystkie nadesłane z Czech, Słowenii, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i Polski.

Stanisław Andrzej Średzińsk

Zdj. Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast