Pochód Jednoprocentowy

PDF pageEmail pagePrint page

Szanowni Państwo,

Kilkanaście organizacji pozarządowych z Łodzi i regionu  łódzkiego 21 marca br. w godz. 10-14:30 na ulicy Piotrkowskiej od pl. Wolności po pasaż Schillera włącznie organizuje „Pochód Jednoprocentowy”, który nawiązuje stylistyką do dawnych pochodów pierwszomajowych, ale ma zupełnie współczesne przesłanie, czyli zachęcanie łodzian do przekazywania 1% od podatku na rzecz Łodzi i Łódzkiego.

Fundacja „Happy Kids” wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej, Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim, Fundacją „Dom w Łodzi”, Stowarzyszeniem Hospicjum Łódzkie oraz innymi organizacjami, które dołączyły, dołączają lub  dołączą  do grona uczestników mają przyjemność zaprosić do udziału w tym happeningu, który będzie nie tylko tubą propagandową, ale i iście wiosennym karnawałem radości, nastawionym na twórcze zaprezentowanie każdej organizacji oraz „poruszenie łodzian  z posad nieświadomości”.

Pochód będzie miał swoje miejsca „przystankowe” na nawiązanie bliższego kontaktu z przechodniami, przeprowadzenie czegoś na kształt sondy ulicznej, aby indagowani obywatele określili swój stosunek do możliwości przekazywania 1% od podatku, czy też wręczenie materiałów reklamowych. W pasażu Schillera odbędzie się finał pochodu na wzór Hyde Parku, aby każdy uczestnik- w sensie organizacji- mógł się zaprezentować w jak najbardziej oryginalny sposób.

Organizatorom bardzo zależy na tym, aby „Pochód Jednoprocentowy” zachwycił, zachęcił i zainspirował łodzian do współpracy z NGOs nie tylko w przekazywaniu 1% od podatku.

Więcej informacji można zasięgnąć u:

Jadwiga Chabelska
kierownik biura Fundacji „Happy Kids”
tel. 607 196 915  (42) 649 23 05
tel./fax (42) 643 60 04
jadwiga.chabelska@happykids.org.pl

http://www.happykids.org.pl/index.php?idk=74

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast