Ósma Gala Kociej Mamy

PDF pageEmail pagePrint page

Wolontariusze Fundacji Kocia Mama przez cały rok ciężko pracują, aby  marznącym i przymierającym głodem podwórkowym kotom znaleźć ciepły dom. Wiele tych kotów trzeba wcześniej leczyć, a wszystkie kastrować i sterylizować, aby zapobiec nadmiernemu rozmnażaniu. Wszyscy wolontariusze pracują bez wynagrodzenia, ale konieczne są środki na leki i zabiegi weterynaryjne. To też Fundacja musi pozyskać od darczyńców.

Ale wolontariusze i sympatycy Kociej Mamy mają dla siebie jeden dzień w roku. A właściwie jeden wieczór, coroczną najpiękniejszą, najważniejszą, magiczną Galę KotoManii.

W zeszłym roku12 lutego spotkaliśmy się już po raz ósmy. Znowu zadziałała  magia. Tym razem KotoMania połączyła historię z rzeczywistością. Gala odbywała się  w ArtInkubatorze, odremontowanej fabryce mieszczącej na Księżym Młynie tuż obok Kociego Szlaku. Stare hale fabryczne na kilka godzin stały się miejscem, które zapełniliśmy naszymi gośćmi. Pojawili się stali sympatycy:  Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, Iwona Boberska, przyjaciele, darczyńcy, sympatycy. Nie zabrakło rodzin, dzieci no i kotów. Były  także psiaki. Taka to bowiem fundacja, w której dzielimy się empatią, troszcząc się o rozmaite zwierzaki.

Fundacja Kocia Mama jest w większości złożona z kobiet. Do tego Łódź – miasto kobiet, włókniarek, matek. Poszczególne wolontariuszki mają olbrzymie zdolności i umiejętności. Dlatego wykorzystując ich fantastyczną zdolność pracy zespołowe można było przygotować aranżację scenografii KotoManii bez zatrudniana firmy zewnętrznej. wykorzystując ich fantastyczną zdolność pracy zespołowe. A efekt był tak niesamowity, że nawet Pani Jaga Paduch, kiedy na bankiecie podziwiając dekoracje, patrząc na wiszące na kolorowych tasiemkach goździki rzekła do szefowej Kociej Mamy: „Gratuluję Pani, jest niezwykle pięknie, elegancko i wytwornie. Pierwszy raz mam przyjemność być świadkiem takiego wydarzenia. Nawet nie sądziłam, że fundacje potrafią bawić się na takim poziomie.”

Duet konferansjerski: Aneta i Renata fantastycznie prowadził koncert. Ale głównymi bohaterami Gali byli jak co roku kandydaci na „KOTOMANA ROKU”:

  1. Anna Łuksza – Gabinet Weterynaryjny Filemon od chwili założenia FKM leczy, adoptuje i oswaja koty.
  2. Agnieszka Dereczeniuk i Magdalena Rogalska – Przychodnia Weterynaryjna Pupil, pracują na rzecz bezdomnych, leczą, oswajają, szukają domów.
  3. Mariusz Kołodziejski i Formacja Go Pomost, wieloletni przyjaciel fundacji, promotor wolontariatu i postaw pro społecznych.
  4. Janusz Gust – konferansjer, człowiek estrady, wspiera Fundacje wiedzą i doświadczeniem
  5. Urszula Kowalska – poetka, autorka i pomysłodawczyni cegiełki charytatywnej FKM ”Krocie o kocie”.
  6. Agata Pietrzyk – Sklep Zoologiczny Kakadu, systematycznie prowadzi zbiórki karmy i darów dla bezdomniaków.
  7. Magdalena Grzelak – Sklep Zoologiczny Leopardus, sklep pełni rolę domu tymczasowego, skąd kociaki trafiają do adopcji.
  8. Agnieszka Owczarek – Szkoła Podstawowa w Ksawerowie, aktywnie promuje i wspiera działania Fundacji, w szczególnie edukację.
  9. Jolanta Fijałkowska – Szkoła Podstawowa w Ozorkowie, szczególnie aktywna na polu edukacji, angażuje lokalną społeczność.
  10. Monika Sawicka – dziennikarka i Tomasz Skoneczka – Prezes OTMV Ret sat 1, rzetelnie promują cele i formy aktywności Fundacji.

Po prezentacji wszystkich kandydatów, odbyło się głosowanie. W głosowaniu internetowym zwycięzcami zostali Mariusz Kołodziejski i Formacja Go Pomost.
Przemiła atmosfera i cudnie wyglądające wolontariuszki: gustownie ze smakiem ubrane, z delikatnym makijażem, modnie uczesane, bardziej przypominały modelki niż typowe opiekunki kotów. Potrafią szokować. Nie tak postrzegają ludzie kocie mamy, a wszyscy powinni to zobaczyć.

Niestety wszystko się kiedyś kończy i znów musimy czekać rok na kolejną Galę. Ale przez ten pracowity rok życzymy Szefowej Fundacji Izie Milińskiej i wszystkim wolontariuszkom udanych adopcji przygarniętych zwierząt.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast