„OKARYNA”

PDF pageEmail pagePrint page

Pierwsze, powakacyjne Gustowne Spotkanie odbyło się 9 października, jak zwykle w Klasterze Kultury „Nasza Galeria”. Tym razem spotkanie ubarwił  ludowy Zespołu ” OKARYNA „, który dzięki zaproszeniu Elżbiety Jankowskiej przyjechał do nas z Justynowa. Inicjatorem powołania do życia zespołu i szefem muzycznym jest KRZYSZTOF DEKA, jednocześnie świetny akordeonista. Również swoją grą na flecie i klarnecie bardzo wzbogaciła występ utalentowana Justyna Wronę

Cały zespół, w barwnych strojach ludowych, grając i śpiewając, bawił gości spotkania swoimi perfekcyjnie wykonanymi utworami. Były powszechnie znane m. in.  ” Świniorz „,  ale również „Lipka zielona”, „Za wielką wodą”, czy ” Parobeczek”, który zakończył pierwszą część programu .

W przerwie, niezawodny konferansjer Janusz Gust, przedstawił krótki rys historyczny zespołu Okaryna z Justynowa i Janówki, który w czerwcu obchodził swoje piąte.

W drugiej części popłynęły kolejne ludowe melodie, nie tylko polskie. Tę część zakończyła „Złota kareta”. Po owacjach na stojąco „OKARYNA” bisowała własnym utworem, polonezem „Justynów – Janówka”. Liczymy na dalsze spotkania z zespołem.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast