A8

Miasto – NGO

PDF pageEmail pagePrint page

A8Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Łodzi, 14 października 2013 roku odbyły się konsultacje projektu Rady Miejskiej „Programu współpracy Miasta Łodzi z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2014”.

 

Po wstępie Pełnomocnika Prezydenta Miasta Łodzi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Łukasza Prykowskiego, przedstawiciele Wydziałów, które będą miały środki na zadania dla NGo-sów, przedstawiły kilku przybyłym przedstawicielom organizacji pozarządowych niewielkie zmiany w dotychczasowych programach współpracy.

Biuro ds. Partycypacji zachęcało do większego zainteresowania się inicjatywami lokalnymi, który łączy się z Budżetem Obywatelskim, chociaż działa na nieco innych zasadach. Wydział Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą chce zamienić wsparcie festiwali na wsparcie turystyki. Biuro Architekta Miasta chce dopisać jako zadanie, wpisanie cmentarza żydowskiego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zarząd Dróg i Transportu, który nie miał dotychczas zadań, w przyszłym roku chce się włączyć w Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.

{igallery id=9760|cid=3|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

Agata Zakrzewska z Centrum Praw Kobiet zapytała MOPS o możliwość finansowania szeroko rozumianego poradnictwa i małe granty do 10 tysięcy zł. MOPS nie zmieni zadań wynikających z umów wieloletnich i musi zapewnić środki na zadania obligatoryjne, a dopiero potem na fakultatywne, których jest mało. Dlatego nie będzie konkursów na małe granty. Można śledzić inne oferty do 10 tyś. zł na portalu Aktywni Obywatele.

Jerzy Dauksza z Fundacji „NASZE ZOO” zapytał, czy nie ma żadnych środków na działania ekologiczne. Pełnomocnik Łukasz Prykowski wyjaśnił, że ekologią w Łodzi zajmują się trzy wydziały: Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Komunalny i Zakład Zieleni Miejskiej. Wszystkie te wydziały nie mają w naszym mieście ani jednego zadania związanego z ekologią.

Jerzy Płókarz ze Społecznej Krajowej Sieć Ratunkowej prosił o wyjaśnienie, czy przy przyznaniu organizacji mniejszych środków, niż przewidywał projekt, wkład własny NGO-su też się zmniejsza, czy musi zostać na wcześniej zaplanowanym poziomie. Przedstawiciele Wydziałów jednoznacznie stwierdzili, że w takim przypadku, wkład własny również ulega zmniejszeniu.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast