„Matrix” już w Łodzi

PDF pageEmail pagePrint page

Thomas Anderson, bohater filmu „Matrix” był programistą w koncernie Meta Cortechs i genialnym hackerem, działającym pod nickiem Neo. Pewnego dnia nawiązał z nim kontakt tajemniczy Morfeusz, który obiecał mu odkrycie prawdy o rzeczywistości, w jakiej wszyscy żyją. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym „Matriksie”, który ma tylko udawać rzeczywistość.

 

Neo stopniowo zaczyna dostrzegać, że ze światem, w którym żył dotychczas, jest coś nie tak. Że jego życiem cały czas ktoś kieruje. Kolejne stopnie wtajemniczenia stawiają nowe pytania:

 

  • Który ze światów jest prawdziwy?
  • Czym jest „Matrix” i komu służy?

  • Jaką rolę do spełnienia ma on sam?

 

Film cieszył się dużym zainteresowaniem kinomanów, a dla miłośników science fiction stał się filmem kultowym. Tylko czy wizja dwóch światów: prawdziwego i wygenerowanego jest wymysłem autorów fantastyki, czy owocem ich obserwacji? I kto stoi za wygenerowanym światem?

 

 

 

Oto ten sam teren przedstawiony przez „aparat administracyjny”:

 

Dotyczy: ZDiT-IP.50077.1.333.8.2012

 

„Zawarta w treści pisma propozycja wykonania przez Pana Mirosława Kostrzewę, na własny koszt badań akustycznych dla budynku dla budynku Giełdy Kwiatowej i w razie potrzeby wyciszenia ścian budynku, poprzez ich wyłożenie płytami granitowym, nie znajduje uzasadnienia, ponieważ z wykonanej w dniu 18.01.2012 r. (na prośbę ZDiT) przez autora raportu o oddziaływaniu na środowisko (Biura Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów „Transprojekt-Warszawa”
Sp. z o.o. Warszawa, ul. Kończynowa 11 ) – analizy wynika, że „ekran na tym odcinku został wprowadzony w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, ze względu na konieczność ochrony terenów zabudowy mieszkaniowej, która poza zabudową usługową występuje w tym rejonie. Analiza położenia tej zabudowy w stosunku do projektowanej drogi wskazuje, że rezygnacja z rozważonego odcinka ekranu może wiązać się z ryzykiem wystąpienia przekroczeń dopuszczalnych wartości hałasu, co byłoby niezgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.”

 

Z-CA DYREKTORA
ds. Utrzymania Dróg
ZARZĄDU DRÓG I TRANSPORTU

 

Grzegorz Sójka

 

 

 

i aparat fotograficzny (z kosmosu i z ziemi):

 

 

 

matrix

 

 

 

 

 

{module [134]}

 

 

 

Ocenę pozostawiamy Państwu.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast