Kotoman 2017

PDF pageEmail pagePrint page

Fundacja „Kocia Mama” to powszechnie znana, działająca od wielu lat, nie tylko na terenie Łodzi, organizacja nastawiona na ograniczanie ilości populacji kotów poprzez sterylizację, kastrację oraz poszukiwanie nowych domów dla bezdomnych kotów. Działające tam niezwykłe dziewczyny ratują osierocone oseski i zdobywają środki na finansowanie skomplikowanych operacji, odrobaczanie, szczepienie, chipowanie, kastracje/sterylizacja, aby przygotowywać je do adopcji kotów. Prowadzą też zakrojoną na szeroką skalę edukację w szkołach i ośrodkach społeczno-opiekuńczo-wychowawczych, modelowanie właściwych relacji ze zwierzakami, promocję wolontariatu oraz prowadzą kampanie i akcje społeczne kształtujące nowoczesny model działacza społecznego.

Raz w roku wolontariusze organizują wspaniały Koncert Urodzinowy Fundacji Kocia Mama. W tym roku, 24 lutego w Sali Koncertowej Politechniki Łódzkiej odbyła się dziewiąta już KotoMania.

I jak co roku starano się wyróżnić 10 osób lub zespołów, najaktywniej wspierających działania Fundacji. Nominowani w Plebiscycie Kotoman Roku 2017 to:

  1. Anna Witecka-Jagiełło i Łukasz Dąbczyński czyli duet weterynarzy opiekujących się kotami fundacyjnymi w Przychodni Oaza.
  2. Bogdan Korczak i zespól lekarzy pracujących w najstarszej całodobowej klinice weterynaryjnej w Łodzi Pod koniem.
  3. Dorota Nowakowska i Anna Janecka czyli Biuro rachunkowe Vika.
  4. Magda Błażej, tak samo dobra jest w szkicu jak i w kresce, w pastelach i farbach olejnych jest autorką projektów kocich kalendarzy i grafik na bluzki czy magnesy.
  5. Marcin Granosik – Prezes Textilimpexu, przyjaciel Fundacji, patron, sponsor, darczyńca.
  6. Katarzyna Gronkiewicz i Krzysztof Słomczyński i Szafa Gra.
  7. Katarzyna Salska-Kubus i Formacja Taneczna Apsik.
  8. Biblioteka Pedagogiczna w Łodzi.
  9. Biblioteka Politechniki Łódzkiej.
  10. Gminna Publiczna Biblioteka w Szadku.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast