Go now

PDF pageEmail pagePrint page

Na VIII Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now W Łodzi, które odbyły się na terenie Manufaktury, przyjechali wszyscy miłośnicy szermierki.

Na zawodach używa się bezpiecznego sprzętu treningowego Go-Now, który nie wymagają dużej ilości ochraniaczy.

Sportowcy rywalizowali w różnych stylach szermierczych: szabli i mieczu, w aż sześciu kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 18 i powyżej 18 lat oraz dodatkowo w mieczu w kategorii kobiet.

Eliminacje odbywały 16 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 przy ul. Drewnowskiej 88 w Łodzi, a walki finałowe i pokazy 17 stycznia:

  • Walki finałowe w Konkurencji Szabla w kategoriach wiekowych do lat 8, do lat 10, do lat 12
  • Pokaz Szermierki Rehabilitacyjnej – FUNDACJA GO-NOW
  • Walki finałowe w Konkurencji Miecz Długi w kategoriach wiekowych do lat 8 i do lat 10, do lat 12
  • Pokaz Karate Tradycyjnego – ŁÓDZKA AKADEMIA KARATE TRADYCYJNEGO – w wykonaniu mistrzów świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Wychowankowie Katarzyny Krzywańskiej- mistrzyni świata i Europy w karate tradycyjnym, prezes ŁAKT
  • Walki finałowe w Konkurencji Szabla w kategoriach wiekowych do lat 14 i do lat 18
  • Pokaz Szabli Historycznej – POZNAŃSKA GRUPA FECHTUNKU SALUT
  • Walki finałowe w Konkurencji Miecz Długi w kategoriach wiekowych do lat 14 i do lat 18
  • Pokaz Miecz Długi – AKADEMIA SZERMIERZY
  • Walki finałowe w Konkurencji Szabla i Miecz Długi w kategorii wiekowej powyżej lat 18
  • Pokaz Rapier z Lewakiem – SCARAMOUCHE – uczestnicy Mistrzostw Świata w Szermierce Artystycznej w Cascais w Portugalii w 2012 roku
  • Walki finałowe dziewcząt powyżej lat 14 i kobiet w konkurencji Miecz Długiego

 

RANKING W MIECZU

Do lat 8

  1. Adrian Wieczorek POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  2. Jakub Falkiewicz POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  3. Bartosz Piechowiak POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  4. Max Solarski POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  5. Julian Woszczyk SZKOŁA FECHTUNKU SCARAMOUCHE

Do lat 10

  1. Szymon Wachnik AKADEMIA SZERMIERZY
  2. Benedykt Grzesik WSZECHNICA SZERMIERCZA
  3. Tymon Puczyński AKADEMIA SZERMIERZY
  4. Mateusz Nowak POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  5. Maks Korcz POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE

Do lat 12

  1. Ignacy Tyczyński AKADEMIA BRONI F3
  2. Franciszek Grzesik WSZECHNICA SZERMIERCZA
  3. Jakub Pol GO-NOW ŁÓDŹ
  4. Kasper Smoleń WSZECHNICA SZERMIERCZA
  5. Jakub Roman AKADEMIA SZERMIERZY

Do lat 14

  1. Kajetan Traciński GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Jakub Gawęcki AKADEMIA SZERMIERZY
  3. Rafał Cendrowski SZKOŁA FECHTUNKU CENTURIA
  4. Tomasz Domowicz GRUPA SZERMIERCZA GARDA
  5. Jakub Zalesiński AKADEMIA SZERMIERZY/ Stanisław Matyszkiel AKADEMIA SZERMIERZY

Do lat 18

  1. Jan Traciński GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Weronika Skwierawska LUKS POL
  3. Tomasz Czarnecki LUKS POL
  4. Łukasz Adamowicz AKADEMIA SZERMIERZY
  5. Jakub Sowiński AKADEMIA SZERMIERZY

18+

  1. Konrad Kramarz GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Hieronim Kucharski LUKS POL
  3. Michał Grabowski AKADEMIA SZERMIERZY
  4. Marcin Orent LUKS POL

Miecz Kobiet

  1. Anna Macioszek WSZECHNICA SZERMIERCZA
  2. Sonia Młynarczyk AKADEMIA SZERMIERZY
  3. Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel AKADEMIA SZERMIERZY
  4. Weronika Skwierawska LUKS POL
  5. Emilia Fijałkowska GRUPA SZERMIERCZA GARDA

RANKING W SZABLI

Do lat 8

  1. Adrian Wieczorek POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  2. Jakub Falkiewicz POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  3. Julian Woszczyk SZKOŁA FECHTUNKU SCARAMOUCHE
  4. Bartosz Piechowiak POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE
  5. Maks Solarski POZNAŃSKA AKADEMIA KARATE

Do lat 10

  1. Benedykt Grzesik WSZECHNICA SZERMIERCZA
  2. Michał Wawrzko SZKOŁA FECHTUNKU SCARAMOUCHE
  3. Puczyński Tymon AKADEMIA SZERMIERZY
  4. Szymon Wachnik AKADEMIA SZERMIERZY
  5. Jan Jabłoński SZKOŁA FECHTUNKU SCARAMOUCHE

Do lat 12

  1. Ignacy Tyczyński AKADEMIA BRONI F3
  2. Franciszek Grzesik WSZECHNICA SZERMIERCZA
  3. Rafał Deja AKADEMIA SZERMIERZY
  4. Jakub Pol GO-NOW ŁÓDŹ
  5. Jan Piramidowicz AKADEMIA BRONI F3

Do lat 14

  1. Kajetan Traciński GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Jakub Gawęcki AKADEMIA SZERMIERZY
  3. Tomasz Domowicz GRUPA SZERMIERCZA GARDA
  4. Aleksander Ignaczewski SZKOŁA FECHTUNKU CERTUS
  5. Stanisław Matyszkiel AKADEMIA SZERMIERZY

Do lat 18

  1. Łukasz Sobociński GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Tomasz Czarnecki LUKS POL
  3. Michał Osiecki GRUPA SZERMIERCZA GARDA
  4. Jan Traciński GO-NOW ŁÓDŹ
  5. Krzysztof Szczytowski AKADEMIA SZERMIERZY

18+

  1. Konrad Kramarz GO-NOW ŁÓDŹ
  2. Szczepan Łakomy PGF SALUT
  3. Dawid Kisiel SZKOŁA FECHTUNKU CERTUS
  4. Antoni Olbrychski AKADEMIA SZERMIERZY
  5. Hieronim Kucharski LUKS POL

Dariusz Wadowski

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Accessibility
Zamknij