Festiwal Aktywności Artystycznej Seniorów

PDF pageEmail pagePrint page

To już 5 Międzynarodowy Festiwal Aktywności Artystycznej Seniorów i Przyjaciół. Skromniejszy niż zwykle, jeśli chodzi o ilość imprez, ale nadal bogaty, bo  wypełniony prawdziwymi imprezami integrującymi wszystkie pokolenia.

Nic więc dziwnego, że koncert inauguracyjny, będący równocześnie podsumowaniem konkursu literackiego, wzruszył wszystkich niesłychanie. A to głównie za sprawą uczestniczących w nim  piosenkarzy  ze Studia Piosenki pni Marleny z Klubu DĄBROWA.  Niemal profesjonalna młodzież wystąpiła w towarzystwie najmłodszych, wśród których wykonawcy „Laleczki z saskiej porcelany” na długo pozostaną w nasze pamięci. W pamięci, bo ośmiolatki rosną szybko i kto wie czy poznamy ich  podczas koncertu na kolejnym festiwalu.

Dodać należy, że konkursowe wiersze oceniało jury wybrane przez  ZLP Łódź  w osobach: Małgorzata T. Skwarek-Gałęska, Hanna Prosnak i Hanna Banasiak (sekretarz jury), a utwory laureatów czytała z ogromnym wdziękiem Elżbieta Eleonora Ward oraz twórca festiwalu  Stanisław  Andrzej  Średziński.

Na Inauguracji wręczono DYPLOM ZŁOTEJ KAMENY Teresie i Magdzie Grzelczak, które są ambasadorkami KAMENY i Festiwalu poza granicami  naszego kraju.

Wspaniała atmosferę  stworzyli  gospodarze Klub DABROWA filia Centrum Kultury Młodych przy ul. Dąbrowskiego 93.

Stanisław Andrzej Średziński

Zdj. Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast