Ekonomia społeczna nabiera rozmachu

PDF pageEmail pagePrint page

 

 

 

Ekonomia społeczna nabiera rozmachuPDFPrintE-mail

 

SLES – dwa moduły za nami

 

Ekonomia społeczna nabiera coraz większego rozmachu, dlatego potrzebuje wykwalifikowanej kadry, która założy Spółdzielnię Socjalną i ja skutecznie poprowadzi. Lider w zakładaniu takich spółdzielni, „Ośrodek Ekonomii Społecznej Ja-Ty-My” w Ośrodku Szkoleniowym „KŁOS” w Jedliczach pod Grotnikami zorganizował czteromodułową naukę w Szkole Liderów Ekonomii Społecznej.

 

 

Pierwszy moduł „Dobry manager – umiejętność pracy z zespołem” prowadzony przez panią Marzenę Bednarkiewicz , który odbył się 19 – 21 kwietnia zawierał nie tylko zajęcia teoretyczne, ale wiele ćwiczeń praktycznych. Umiejętność rozpoznawania potrzeb członków zespołu i umiejętność kierowania pracą całego zespołu jest niezbędna każdemu liderowi. Kilka dni intensywnego treningu wystarczyło, aby uczestnicy zintegrowali się ze sobą i nauczyli pracy w grupie. A nie była to nauka wyłącznie teoretyczna.

 

Drugi moduł „Marketing i promocja”, 14 – 16 czerwca uczył jak profesjonalnie przygotowywać i prowadzić działania promocyjne. Gdzie popełniamy błędy w kierowanych do klientów i darczyńców ofertach, jak analizować oczekiwania oferenta i jak na nie odpowiadać. I te zajęcia oparte były głównie na ćwiczeniach praktycznych.

 

{module [138]}

 

 

 

Nauka była bardzo intensywna, forma przekazywania wiedzy i jej miejsce bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Nikt nie czuł się zmęczony, a kontakty między uczestnikami zacieśniały się coraz bardziej. Niesie to nadzieję, na przeniesienie współpracy między członkami grupy, na realizację wspólnych działań w przyszłości, po zakończeniu szkolenia.

 

 

 

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast