Dwie strony ekologii

PDF pageEmail pagePrint page

Starzy ekolodzy wiedzą, że kartka ma dwie strony. Tę drugą wykorzystują od zawsze do robienia zapisków „na brudno”. Dokumenty i instrukcje, jakie otrzymujemy od władz i jakich władze domagają się od nas, są drukowane jednostronnie.

Drewno na papier, jest surowcem odnawialnym, który staramy się coraz szerzej stosować w energetyce. A nawet przerabiać na paliwo do samochodów. Papier jednak nie jest aż tak ekologiczny jako paliwo. Chociaż łatwo ulega biodegradacji, to jego produkcja wymaga stosowania bardzo toksycznych środków chemicznych. Jeszcze niedawno przemysł papierniczy był jednym z większych trucicieli środowiska. Dlatego wszystkie zakłady zostały zmuszone, do stosowania zamkniętego obiegu wody, lub przeniosły się do dżungli Ameryki Południowej.

Stosujmy papier wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny. Ale stosujmy oszczędnie. Dziś mamy nawet drukarki, które automatycznie drukują na obu stronach kartki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie urzędy wprowadziły taki wymóg, jak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wymogiem formalnym (ocena tak/nie) jest dostarczenie dokumentacji konkursowej drukowanej i skanowanej dwustronnie.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast