Basen Rekreacyjny

PDF pageEmail pagePrint page

Basen Już drugi rok seniorzy z dolegliwościami kręgosłupa i schorzeniami ruchowymi uczęszczają na basen rehabilitacyjny. Są bardzo zadowoleni. Uczestniczą w zajęciach regularnie, systematycznie ćwicząc w wodzie.

 

Zajęcia odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Spadkowa 4 w Łodzi (dojazd autobusem nr 78 lub tramwajem 8 i 5). Jest to możliwe dzięki życzliwości pani dyrektor Beaty Piasecznej.

Basen ma głębokość od 70 cm do 150cm. Da się w nim normalnie pływać, ale również, lub przede wszystkim można w nim ćwiczyć, używając sprzętu rehabilitacyjnego. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem instruktora sportu i rehabilitacji – sympatycznego pana Janusza. Jest cierpliwy ale wymagający. Temperatura wody to 30-320C, temperatura powietrza 280C. Po kąpieli i ćwiczeniach rehabilitacyjnych można jeszcze skorzystać z sauny.

{igallery id=7451|cid=290|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

Nasi „pływacy” po takich zajęciach czują się rewelacyjnie i nie wyobrażają sobie, aby nie było w przyszłości takich zajęć.

Jest jednak jeden dość spory problem. Taki basen jest tylko jeden w Łodzi. Poza tym znajduje się praktycznie na obrzeżach miasta, a zajęcia dla seniorów mogą odbywać się w czasie, w którym basen jest wolny. Każdego kolejnego roku Towarzystwo zastanawia się, czy znajdzie się wolne miejsce i czas dla seniorów, tak niezbędnych zajęć dla chorych osób?

Czy w tak dużym mieście robi się cokolwiek, aby było więcej tego typu placówek? Przecież profilaktyka, rekreacja i rehabilitacja to podstawa dobrego zdrowia, zwłaszcza osób starszych.

Dbałość o zdrowie seniorów i zapobieganie chorobom oraz propagowanie zdrowego trybu życia to podstawa polityki senioralnej.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast