Barwy wolontariatu

PDF pageEmail pagePrint page

Szanowni Państwo

Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce wraz z partnerami, zapraszają do udziału w konkursach adresowanych do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami.

W tym szczególnym roku – Europejskim Roku Wolontariatu, Centra Wolontariatu przygotowały dwa atrakcyjne konkursy:

 

Barwy wolontariatu.

Jest to już jedenasta edycja konkursu, który stwarza okazję, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi. Organizując Konkurs, zależy nam, aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

Organizacja przyjazna wolontariuszom.

Konkurs zorganizowany jest po raz pierwszy. Jego celem jest wyróżnienie i promowanie  pozytywnych przykładów organizacji i instytucji, które na co dzień korzystając z wsparcia wolontariuszy, nie tylko przestrzegają obowiązujących, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Tworzą przyjazne środowisko pracy dla wolontariuszy, dbają o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy, wspierają w codziennych aktywnościach.

Takim placówkom organizatorzy przyznają certyfikat: Organizacji przyjaznej wolontariuszom.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas grudniowej Gali Wolontariatu.

Termin nadsyłania zgłoszeń w obydwu konkursach upływa 9 września 2011.

Regulaminy, zasady udziału oraz miejsca zgłoszeń kandydatów dostępne są pod adresem:

www.wolontariat.org.pl/konkurs

Organizację konkursów wspierają wybrane placówki Sieci SPLOT, Urzędy Marszałkowskie Województw: Mazowieckiego i Kujawsko – Pomorskiego, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego, partnerzy lokalni, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oaz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast