Andrzejki na Pięknej

PDF pageEmail pagePrint page

Dzisiejsze Biblioteki Miejskie, to nie miejsce, gdzie można tylko wypożyczyć książkę i trzeba zachować ciszę. Obecnie dzieje się w nich bardzo dużo. Księgozbiory uzupełniają komputery, z których może skorzystać każdy czytelnik, wyszukać wszystkie potrzebne informacje i poczytać on-line oraz skontaktować się z innymi użytkownikami Internetu. Odbywa się również wiele imprez kulturalnych.

Szczególnie atrakcyjny Andrzejkowy Wieczór przygotowała swoim czytelnikom i uczestnikom warsztatów Aktywny Senior Joanna Szymczak-Ryczel, kierowniczka Biblioteki Miejskiej w Łodzi przy ul. Pięknej. W ten magiczny wieczór seniorzy zakończyli warsztaty biblioterapeutyczne, poruszając magiczny temat mocy wdzięczności, w oparciu o lekturę „Być jak płynąca rzeka” Paul Coleho. Następnie seniorzy zostali zaproszeni do wykonywania choinek, które zapełniali swoimi życzeniami i podziękowaniami za rzeczy wielkie i małe, czasem wspaniałe, a czasem banalne. Była to ich bardzo osobista opowieść o wdzięczności, o konieczności dziękowania.

Tuż po warsztatach zebrała się liczna grupa seniorów, którzy uczestniczyli w zajęciach zarówno biblioterapeutycznych, jak i filozoficznych, aby oficjale zakończyć i podsumować działa Aktywny Senior. Każdy uczestnik zajęć dostał dyplom oraz nagrodę książkową. Akcentem końcowym projektu, związanym z Andrzejkami, było popołudnie z pasjansem, poprowadzone przez zaprzyjaźnionego z biblioteką poetę, Stanisława Średzińskiego.

Jerzy Dauksza

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast