Aktywni do Setki

PDF pageEmail pagePrint page

AktywniPunkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „CENTERKO” w imieniu Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, zorganizował w dn. 23.03 konferencję dot. nowych technologii, wykorzystywanych w wolontariacie na rzecz osób 60+ w ramach kampanii „Aktywni do Setki”. Konferencja odbyła się w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.

Wszystkich gości powitał Krzysztof Jankowski z Centerka i po przedstawieniu programu oddał głos Narcyzowi Adamusowi przedstawicielowi Ogólnopolskiej Sieci.

Ludzie po przejściu na emeryturę czują się zagubieni i choć nie pracują, mają coraz mniej czasu. Kiedyś wychowywali dzieci, prowadzili dom i pracowali zawodowo, a po zakończeniu pracy nie potrafią zorganizować sobie życia.

Firma T-Mobile przygotowała przyjazne dla osób starszych aplikacje na „Modecom FREETAB 1035 – tablet uszyty na miarę dla seniora”. Na 10-calowym ekranie dotykowym przygotowano duże i bardzo czytelne ikony. Do tego dysponuje dołączaną wygodną klawiaturą QWERTY, dzięki której można go używać jak netbook. Pracę z nim ułatwia Windowsa 8.1, dzięki któremu tablet staje się pełnoprawnym komputerem i można zainstalować na nim program Office i komputerowe programy antywirusowe.

{igallery id=9343|cid=184|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}

Narcyz Adamus omówił następnie przygotowane aplikacje: dostęp do 5 tys. internetowych książek, bajek dla dzieci, aplikacje o gotowaniu, zakupy w Internecie, porównywarki cenowe, radio internetowe, programy TV, poszukiwanie w czasie wyjazdu różnych firm, np. apteki, krzyżówki, puzzle, itp. Następnie omówił specjalnie dla seniorów przygotowaną aplikację „Mój Wolontariat”. Można w niej założyć własne konto, a po zalogowaniu zobaczyć listę ofert pracy dla wolontariuszy oraz poznać na czym ta praca polega i jakiej wiedzy lub doświadczenia poszukują organizatorzy.

Następnie wszyscy zaczęli ćwiczyć posługiwanie się aplikacjami, na kilku przygotowanych przez organizatora tabletach.

Kampanii towarzyszy również konkurs dla organizacji na ciekawe oferty wolontarystyczne dla osób 60+ na portalu mójwolontariat.pl

Your Offcanvas Sidebar area is currently empty. Go and add some widgets first.

Zmień wielkość liter
Kontrast